2016’da internette 2,5 trilyon fotoğraf paylaşılacak!

Deloitte’un yeni raporuna göre 2016 yılında kullanıcıların %20’si akıllı telefonlarını arama yapmaktan ziyade sadece veri paylaşımı amacıyla kullanacak, internette ise 2,5 trilyon fotoğraf paylaşılacak.

Photokina 2012’den…
2011 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verildi
Anadolu Ajansı Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Deloitte’un yeni raporuna göre, dokunmatik ticaret %150 büyüyecek, telefonlar yenilendikçe 17 milyar dolarlık ikinci el akıllı telefon pazarı oluşacak. Kullanıcıların %20’si akıllı telefonlarını arama yapmaktan ziyade sadece veri paylaşımı amacıyla kullanacak, internette ise 2,5 trilyon fotoğraf paylaşılacak.

007 abd P1010164 - 2016’da internette 2,5 trilyon fotoğraf paylaşılacak!

Fotoğraf: Ömer Serkan Bakır

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı, kurumsal risk ve finansal danışmanlık hizmetlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Deloitte, 15’inci “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) Öngörüleri” raporunu yayımladı. Rapor; sanal gerçeklik, bilişsel teknolojiler, grafen kullanımı, reklam bloklama, medya gelirlerindeki değişim ve akıllı telefon pazarının bilinmeyen yüzlerine ilişkin çarpıcı detaylar sunuyor.

Fotoğraf paylaşımında trilyon ve ötesi

2016’da, bir önceki yıla oranla %15 artışla, 2,5 trilyon fotoğrafın paylaşılacağı ya da çevrimiçi depolanacağı öngörülüyor. Bu fotoğrafların %90’ı akıllı telefonlarla çekilirken; DSLR, kompakt makine ya da tabletlerle dizüstü bilgisayarlar kalan %10’luk kısmı oluşturacak. Cihaz hafızasında kalan ve paylaşılmayan trilyonlarca fotoğraf ise bu tahmin rakamlarına dâhil değil.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0