Fotoğraflarınız 100 Yıla Kadar Güven Altında…

Hafıza saklama çözümlerinde önemli markalardan biri olan SanDisk, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir basın toplantısı ile yeni saklama çözümleri kategorisindeki ürünlerini tanıttı. SanDisk tarafından tanıtılan en önemli ürünlerden biri kuşkusuz, uzun süreli veri saklamak için tasarlanmış yeni bir dijital içerik saklama kategorisinin ilk ürünü, SanDisk Memory Vault oldu.

Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın
Iomega StorCenter PX Serisi
Dayanıklı USB bellek isteyenlere

Hafıza saklama çözümlerinde önemli markalardan biri olan SanDisk, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir basın toplantısı ile yeni saklama çözümleri kategorisindeki ürünlerini tanıttı.
SanDisk tarafından tanıtılan en önemli ürünlerden biri kuşkusuz, uzun süreli veri saklamak için tasarlanmış yeni bir dijital içerik saklama kategorisinin ilk ürünü, SanDisk Memory Vault oldu.
Tüketicilere görüntülerini güvenilir tek bir yerde saklama imkânı sunan dijital çağın en yeni fotoğraf albümü konsepti olan SanDisk Memory Vault, kolayca taşınabiliyor ve USB girişine bağlanabiliyor.

SanDisk Memory Vault 2 300x171 - Fotoğraflarınız 100 Yıla Kadar Güven Altında…

İki farklı kapasite
Yeni bir ürün kategorisi olan Memory Vault şimdilik sadece 8GB ve 16GB’lık kapasitelere sahip. Basın toplantısında görüşlerini aldığımız SanDisk’in üst düzey yetkilileri bu ürün grubu ile kişilerin en değerli anlarını güvence altına almak istediklerini belirtti. Yaşanan değerli ve geri dönülemez anıları 100 yıla kadar saklayabileceğiniz Memory Vault serisinin önümüzdeki yıllarda daha geniş kapasiteleri de çıkacak.

En değerli anılara paha biçilemez!
SanDisk, 28 Temmuz-1 Ağustos 2011 tarihleri arasında 18 yaş ve üstü 2,294 yetişkinin katılımıyla Harris Interactive tarafından yapılan bir anket sonuçlarını da açıkladı. Ankete göre, ABD’de yetişkinlerin yüzde 79’u dijital fotoğraflarını gelecek nesillere aktarmak istiyor. Kullanıcılar fotoğraflarına o kadar değer veriyor ki, ABD’de yetişkinlerin yüzde 64’ü aile fotoğraf koleksiyonunu bir milyon dolar karşılığında dahi kaybetmek istemiyor.
Hard disklerin içeriğinde hareket eden parçalar var ve CD’ler ise kolaylıkla çizilebiliyor. Bu nedenle SanDisk Memory Vault, değerli fotoğrafların hak ettiği, uzun vadeli dayanıklılığı sağlıyor. Cihazda ayrıca, kişiye özel hafıza yönetim çözümü yaratmak amacıyla ileri ‘solid-state device’ (SSD) sürücüsü saklama ilgili tüm kilit elemanları bir araya getiren SanDisk’in Chronolock teknolojisi kullanılmış. SanDisk, uzun süre veri saklamanın etkilerini gözlemleyebilmek için, bunu canlandıran hızlandırılmış sıcaklık testlerini de gerçekleştirmiş. Bu testler, tüketicilerin akıllarının bir köşesine, değerli fotoğraflarının ve videolarının 100 yıla kadar korunacağını yazmalarını sağlıyor.

İlk kurtarılacaklar listesinde hatıra fotoğrafları…
Aile fotoğrafları, yapılan araştırmalar sonucunda aile üyeleri veya evcil hayvanlardan sonra, ABD’de yetişkinlerin evde meydana gelen bir yangında kurtaracakları ilk kişisel eşyaların başında geliyor. Ancak, ABD’de yetişkinlerin yarısından fazlası önem verdikleri tüm aile fotoğraflarını bir dakika içerisinde toparlayamayacaklarını söylüyor. SanDisk Memory Vault kullanıcıların aile fotoğraflarını tek ve güvenilir bir yerde toplayarak ihtiyaçları olduğu anda önemli görüntülerine hızlıca ulaşmalarını sağlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0