Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın

Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın

SanDisk, geçtiğimiz aylarda, fotoğraflarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak yepyeni bir ürün duyurdu. Veri saklama çözümleri kategorisinde tanıtılan bu yeni ürün ailesinin adı, Memory Vault.

Toshiba STOR.E PARTNER Harddisk’ler
Iomega StorCenter ix2-200 2TB
Iomega Mac Kullanıcıları İçin Üretti

ADVERTORIAL

Şu anda kullandığımız veri depolama yöntemlerinin bir kısmı, gelecek nesillere aktarmak istediğimiz fotoğraflarımız için yeterince güvenli olmayabilir. Dedelerimizden bugüne kadar gelebilen aile fotoğraflarımızın hepsi kağıda basılı olarak muhafaza edilmekteydi. O günün teknolojisine göre zaten tek yol buydu. Ancak günümüzde fotoğraflarımızın hemen hepsini dijital ortamda depoladığımız düşünüldüğünde başımıza gelebilecek problemlere de bir çözüm üretmemiz gerekiyor.

MemVault hand k - Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın

Fotoğraflara 100 yıl garanti

SanDisk, geçtiğimiz aylarda, fotoğraflarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak yepyeni bir ürün duyurdu. Veri saklama çözümleri kategorisinde tanıtılan bu yeni ürün ailesinin adı, Memory Vault.
SanDisk tarafından gerçekleştirilen uzun bir araştırma ve geliştirme döneminin sonunda tanıtılan, uzun süreli veri saklamak için tasarlanan Memory Vault, tüketicilere görüntülerini güvenilir tek bir yerde saklama imkânı sunuyor. Dijital çağın en yeni fotoğraf albümü konsepti olan SanDisk Memory Vault, hafif ve sağlam yapısı ile kolayca taşınabiliyor ve USB girişine bağlanarak işlemleri gerçekleştirebiliyor.

İki farklı kapasite
Yeni bir ürün kategorisi olan Memory Vault şimdilik sadece 8GB ve 16GB’lık kapasitelere sahip. Ancak tabi ki bu kapasiteler daha da artacak. SanDisk’in üst düzey yetkilileri bu ürün grubu ile kişilerin en değerli anılarını güvence altına almak istediklerini belirtiyor. Yaşanan değerli ve geri dönülemez anıları 100 yıla kadar saklayabileceğiniz Memory Vault serisi, kaybedemeyeceğiniz anılarınızı gelecek nesillere aktarmak için ideal bir çözüm.

memVault SideRight k - Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın

En değerli anılara paha biçilemez!
SanDisk tarafından geçen sene, 18 yaş ve üstü 2,294 yetişkinin katılımıyla Harris Interactive yaptırdığı anketin sonuçları ilginç birçok veriyi ortaya koyuyor. Ankete göre, ABD’de yetişkinlerin yüzde 79’u dijital fotoğraflarını gelecek nesillere aktarmak istiyor. Kullanıcılar fotoğraflarına o kadar değer veriyor ki, ABD’de yetişkinlerin yüzde 64’ü aile fotoğraf koleksiyonunu bir milyon dolar karşılığında dahi kaybetmek istemiyor.
Hard disklerin içeriğinde hareket eden parçalar var ve CD’ler ise kolaylıkla çizilebiliyor. Bu nedenle SanDisk Memory Vault, değerli fotoğrafların hak ettiği, uzun vadeli dayanıklılığı sağlıyor. Cihazda ayrıca, kişiye özel hafıza yönetim çözümü yaratmak amacıyla ileri ‘solid-state device’ (SSD) sürücüsü saklama ilgili tüm kilit elemanları bir araya getiren SanDisk’in Chronolock teknolojisi kullanılmış. SanDisk, uzun süre veri saklamanın etkilerini gözlemleyebilmek için, bunu canlandıran hızlandırılmış sıcaklık testlerini de gerçekleştirmiş. Bu testler, tüketicilerin akıllarının bir köşesine, değerli fotoğraflarının ve videolarının 100 yıla kadar korunacağını yazmalarını sağlıyor.

İlk kurtarılacaklar listesinde hatıra fotoğrafları…
Aile fotoğrafları, yapılan araştırmalar sonucunda aile üyeleri veya evcil hayvanlardan sonra, ABD’de yetişkinlerin evde meydana gelen bir yangında kurtaracakları ilk kişisel eşyaların başında geliyor. Ancak, ABD’de yetişkinlerin yarısından fazlası önem verdikleri tüm aile fotoğraflarını bir dakika içerisinde toparlayamayacaklarını söylüyor. SanDisk Memory Vault kullanıcıların aile fotoğraflarını tek ve güvenilir bir yerde toplayarak ihtiyaçları olduğu anda önemli görüntülerine hızlıca ulaşmalarını sağlıyor

SanDisk hakkında

SanDisk Corporation, araştırma, imalat ve ürün tasarımından, müşteri markalaşma ve perakende satışına kadar tüm sektörlerde yer bulan hafıza kartları üretiminde global sektör lideridir. SanDisk’in ürün gamında, mobil telefonlar, dijital kamera ve kaydedici kamera, dijital audio/video oynatıcısı için üretilen hafıza kartı; müşteriler ve kuruluşlar için üretilen USB bellek sürücüsü, mobil ürünler için gömülü hafıza kartları ve bilgisayarlar için yarı iletkenli cihazlar yer almaktadır. Ürün satışının yüzde 50’sini ABD dışında gerçekleştiren SanDisk, bir Silikon Vadisi S&P 500şirketidir.

http://www.sandisk.com.tr

YORUMLAR

WORDPRESS: 0