Huawei ve Leica işbirliği

Akıllı telefon üreticisi Huawei, Leica ile yeni bir işbirliğine gitmeye hazırlanıyor. Dünyaca ünlü ve prestij sahibi bir marka olan Leica ile Huawei’nin nasıl ürünler geliştireceği ya da hangi konularda işbirliği yapacağı henüz kesin değil.

Eric Bouvet: Fotoğrafçının en iyi dostu çöp kutuları
2015 giyilebilir cihazların yılı olacak
Carraro Instagram Yarışması

Özellikle geçtiğimiz yıl akıllı telefon pazarında hızlı bir çıkış yakalayan Huawei, Leica ile yeni bir işbirliğine gitmeye hazırlanıyor. Carl Zeiss ve Schneider Kreuznach gibi optik üreticileri daha önce akıllı telefon pazarındaki çeşitli markalarla işbirlikleri yapmıştı. Dünyaca ünlü ve prestij sahibi bir marka olan Leica ile Huawei’nin nasıl ürünler geliştireceği ya da hangi konularda işbirliği yapacağı henüz kesin değil. Ancak Huawei’nin Leica’nın optik konusundaki uzmanlığı ve marka imajını kullanmak istemesi oldukça doğru bir fikir gibi görünüyor.

huaweileicaÖzellikle LG, Samsung, HTC ve Apple’ın akıllı telefonların kameraları üzerine yoğunlaştığı ve her yeni modelde kendilerini biraz daha geliştirdikleri düşünüldüğünde Huawei’nin bu adımı ilgiyle karşılandı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei ve fotoğraf sektörünün en eski ve en prestijli firmalardan olan Leica’nın bu stratejik işbirliği ile 2016 yılı içerisinde Leica optik kalitesine sahip en az bir akıllı telefon göreceğimiz kesin gibi…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0