Kışın gidilecek 5 farklı yer

Kışın gidilecek 5 farklı yer

Seyahat arama sitesi momondo, yaklaşan soğuk kış günlerinde keyfinizi yerine getirecek seyahat önerileri hazırladı. Sağlık ve huzur vaat eden bu destinasyonlardan birini dahi ziyaret ederseniz, bu kışı her zamankinden mutlu getireceğinizden eminiz.

Maceraperestlerin Yeni Rotası “Galapagos Adaları”
Yurt Dışına İlk Kez Çıkacaklar İçin 10 Altın Tavsiye
Canon EOS 6D’yi Kumbh Mela’da Test Ettik

Seyahat arama sitesi momondo, yaklaşan soğuk kış günlerinde keyfinizi yerine getirecek seyahat önerileri hazırladı. Sağlık ve huzur vaat eden bu destinasyonlardan birini dahi ziyaret ederseniz, bu kışı her zamankinden mutlu getireceğinizden eminiz.

1448269540_iStock_000045888956_MediumAsya usulü rahatlama deneyimi: Koh Samui

Yoga, tai chi gibi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak yöntemleri bir de burada denemek hem vücudunuza hem de ruhunuza iyi gelecek. Tayland’daki ilk adresiniz ise güzelliyle meşhur Koh Samui adasının güneyindeki Laem Set olmalı. Çünkü burada berraklığıyla başınızı döndürecek sulara dalarak derinlikleri keşfedebilir, Thai mutfağının dünyayı büyüleyen sırlarını öğrenebilir veya yerel tapınaklarda dolaşarak huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Hammock in a heavenly resortKış ortasında yazı yakalayın: Zanzibar

Ana karaya 50 kilometre mesafede kışınızı yaza döndürecek bir yer var: Zanzibar. Gününüzün büyük bölümünü bembeyaz kumlarla kaplı plajda geçirmek isteyeceğinize emin olsak da, kokularıyla aklınızı başınızdan alacak baharatları tatmanızı veya mercan resiflerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Sıcak havadan bunaldığınızdaysa soluğu Zanzibar’ın ünlü spa merkezlerinde alabilirsiniz. Zanzibar yolcularına son bir tavsiye: Dünya Mirası Listesi’ndeki Taş Şehir’i ziyaret listesinde başlara almayı unutmayın.

St. Petersburg, Russia in a winterSanatın ve zarafetin şehri – St. Petersburg

“Rahatlamanın en güzel yöntemlerinden biri de kendini sanata vermek” diyenler… Büyük Petro’nun kurduğu St. Petersburg’daki Hermitage Müzesi’ni gezmek, yalnızca kış boyu değil ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak. Üstelik Kış Sarayı’ndan dünyanın en lezzetli havyarlarını tadabileceğiniz sofralara şehrin dört bir yanında soğuk günlere renk katacak seçenekler var. Yorulduğunuzda ise Rusların meşhur banyalarını ziyaret edebilirsiniz.

1448269605_iStock_000018121872_MediumHindistan’ın çay bahçelerinde kaybolun – Kerala

Güney Hindistan’da, doğal güzellikleriyle sağlık ve huzur peşindeki turistlerin favorileri arasında girmiş bir sahil şehri Kerala. Ancak burası aynı zamanda ayurvedik bakımlar için de bir merkez konumunda. Ek olarak ise şehrin dört bir yanında yoga seanslarına katılmak mümkün. Rahatlamak için bir başka seçenek ise çay bahçelerinde yürüyüş yapıp, yerel tapınaklarda ruhu dinlendirecek gezintilere çıkmak.

The mountain infrastructureKarlı dağların eteğinde meditasyon – Interlaken

Karla kaplı tepeler, oksijen deposu ormanlar, boy boy, turkuvaz göller… Kışı kış gibi yaşamak istiyorsanız, adresiniz İsviçre’nin Interlaken bölgesi olmalı. İsviçre’nin doğa sporları merkezi olan bölge, sağlık ve huzur peşindekilere de meditasyon kurslarına ek olarak dünyanın belki de en kaliteli spa’larını sunuyor. Midenize düşkünseniz yerel çiftlikleri gezebilir, peynir ve süt tadımı yapabilir ve hatta Funky Chocolate Club’da tatlı mı tatlı bir tura çıkabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0