Leica’dan aynasız full frame: SL

Leica’dan aynasız full frame: SL

Leica geçtiğimiz günlerde “SL” adını verdiği yeni aynasız full frame fotoğraf makinesini tanıttı. Tasarımı, teknik özellikleri ve fiyatıyla (7500 Dolar) bir hayli dikkat çeken Leica SL, 24 milyon piksellik CMOS sensör kullanıyor.

Sony a7S, 4K video kaydı ile geldi
Aynasız Full Frame: Sony Alfa 7/7R
42 milyon piksellik Sony a7R II

Leica geçtiğimiz günlerde “SL” adını verdiği yeni aynasız full frame fotoğraf makinesini tanıttı. Tasarımı, teknik özellikleri ve fiyatıyla (7500 Dolar) bir hayli dikkat çeken Leica SL, 24 milyon piksellik CMOS sensör kullanıyor. Aynasız fotoğraf makinelerinin tersine oldukça büyük ebatları ile şaşırtan makinenin gövde ağırlığı ise yaklaşık 850 gram. ISO 50 ile 50.000 arasında çekim yapabilen SL, kontrast algılamalı 49 AF noktasına sahip. Saniyede 11 kare çekim yapabilen yeni model, 4K çözünürlüğünde video da çekebiliyor.

Leica+SL_Leica+Vario-Elmarit-SL+24-90+ASPH_frontMakinede 3 inçlik dokunmatik LCD ekran, 4.4 milyon piksel çözünürlüğe sahip elektronik vizör ve çekim değerlerini hızlıca görebilmeniz için üst kısımda 1.28 inçlik küçük bir başka ekran daha bulunuyor.

Leica+SL_backLeica SL’nin diğer bazı özellikleri ise şöyle: Dahili Wi-Fi, Maestro II görüntü işlemcisi, toza ve suya dayanıklı gövde, stereo mikrofon, JPEG ve DNG dosya formatı, 60sn-1/8000sn enstantane hızı, 2GB dahili hafıza, mikrofon ve kulaklık girişleri, yaklaşık 400 kare pil ömrü, dahili GPS…

Leica+SL_Leica+Vario-Elmarit-SL+24-90+ASPH_top

YORUMLAR

WORDPRESS: 0