Prof. Sabit Kalfagil, SLR ve Aynasız Fotoğraf Makinelerini Anlatıyor – 2

Fotoğraf Dergisi yazarlarından Prof. Sabit Kalfagil ve Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır'ın DSLR ve aynasız fotoğraf makineleri üzerine sohbeti… (2.Bölüm)

Yeni EOS adaptörleri geliyor
Samsung NX200
Tüm Aynasız Fotoğraf Makineleri (CSC)

Fotoğraf Dergisi yazarlarından Prof. Sabit Kalfagil ve Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır'ın DSLR ve aynasız fotoğraf makineleri üzerine sohbeti…

sk2bolum - Prof. Sabit Kalfagil, SLR ve Aynasız Fotoğraf Makinelerini Anlatıyor – 2

* DSLR fotoğraf makineleri gereksiz mi?

* DSLR makinelerin sonu mu geliyor?

* DSLR makinelere gerek kalmayacak mı?

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 3
  • Tayfun GÜNAYDIN 13 yıl

    Uzun zamandır bende bu konuda araştırmalara girdim ama elle tutulur bir konuya ulaşamadımm taki bir sayfada syn Ömer Bakır byn burayı yayınlamasına denk gelene kadar ve iyiki rastladım syn Hocamız Sabit KALFAGİL’in o eşsiz bilgilerini sizlerin aracılığı ile bizlere ulaştırıp bizleride bilgilendirmeniz gibi hepinize bu çalışmanızdan dolayı ve ayrıca syn Sabit Kalfagil Hocamıza da çok ama çok Teşekkürler sevgili Ömer hocam sizede ayrıca teşekkür ederim.
     

  • Bir gün fotoğrafı makinanın değil de fotoğrafçının çektiği öğrenilirse o zaman problemler bitecek. Çekenin elindeki makina ne olursa olsun, sonuca, çıkan fotoğrafa bakmak lazım. Ben de boynumda 2 kg taşımaktan bıktım. 750 gr body, en makul objektif  650 gr toplam 1.400 gr bir de çantadakiler var… Şu aynasız sistem daha da yayılsa da herkes rahatlasa.

  • 1 yılı önce aynasız bir makina aldım. Sonrasında D700 ve tüm ekipmanını elimden çıkardım inanın. İnanılmaz hafif, inanılmaz kaliteli, çok yüksek iso başarımına sahip bir makine. 1 yıldır hem eğitimlerim de hem de düğün çekimlerinde aynasız makinamı (xpro1) kullanıyorum ve ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anlıyorum. Sabit hocamın bu yaklaşımı ve düşünceleri de bu kararımın doğruluğunu perçinledi…