Sinema EOS Sistemi’nde Yeni EF Lensler

Canon, yedi yeni EF Sinema lensleri ile iddialı bir çıkış yapıyor. Canon’un EOS (SLR) fotoğraf makineleri için ürettiği değiştirilebilir EF lens serisine ek olarak, tamamen yeni bir seri oluşturan bu ürünler, Canon’un yeni Sinema EOS Sistemi’nin özünü oluşturuyor.

Canon, aynasız makineye hazırlanıyor!
Canon EOS 5D MarkIII çekim örnekleri
Canon üç objektifini yeniledi

Canon, yedi yeni EF Sinema lensleri ile iddialı bir çıkış yapıyor. Canon’un EOS (SLR) fotoğraf makineleri için ürettiği değiştirilebilir EF lens serisine ek olarak, tamamen yeni bir seri oluşturan bu ürünler, Canon’un yeni Sinema EOS Sistemi’nin özünü oluşturuyor.

Canon30 300mm FSL - Sinema EOS Sistemi’nde Yeni EF Lensler

Sinema EOS Sistemi, Canon’un dijital yüksek çözünürlüklü üretim endüstrisine tam donanımlı bir giriş yaptığının en önemli göstergesi olarak görülüyor. Yeni profesyonel dijital sinematografi sistemi lens, dijital video kamera ve dijital SLR fotoğraf makinesi ürün kategorilerini kapsıyor.

Canon’un yeni EF Sinema Lensi serisi, 14,5 mm’den 300 mm’ye kadar zoom menziline sahip son teknolojili dört zoom lensini (dört modelin ikisi EF ve ikisi PL lens yuvalarına uygundur) ve EF yuvaları için üç sabit odaklı lensi içeriyor. Bu lenslerin yedisi de olağanüstü 4K optik performans sergileyip, süper 35 mm eşdeğeri görüntü formatıyla uyum gösteriyor. Üç sabit odaklı EF lensi, 35 mm full-frame sensör donanımlı kameralarla birlikte kullanılabiliyor.

EF ve PL Yuvaları için Geniş Açı ve Telefoto Sinema Zoom Lensleri

  • CN-E14.5–60mm T2.6 L S / CN-E14,5–60mm T2.6 L SP 
  • CN-E30–300mm T2.95–3.7 L S / CN-E30–300mm T2.95–3.7 L SP

Dört yeni Canon zum sinema lensi modelleri:

  • CN-E14,5–60mm T2.6 L S (EF yuvaları için)
  • CN-E14,5–60mm T2.6 L SP (PL yuvaları için) geniş açı sinema zum lensleri
  • CN-E30–300mm T2.95–3.7 L S (EF yuvaları için)
  • CN-E30–300mm T2.95–3.7 L SP (PL yuvaları için) telefoto sinema zum lensleri…

Her model 4K (4096 x 2160 piksel) çözünürlüğü destekliyor. Bu çözünürlük değeri, Full HD’nin (1920×1080 piksel) dört katı daha fazla piksel sayısına sahip olduğu gibi endüstri standardı Süper 35 mm eşdeğeri kameralarla ve aynı zamanda APS-C kameralarla da uyumlu…

AD cam kullanan, kromatik sapmayı etkin bir şekilde gideren ve geniş çaplı asferik lensli zum lensleri, kare merkezinden kenarlarına kadar her noktada yüksek çözünürlüklü görüntüleme sunuyor. Her lenste yumuşak ve etkileyici fluluk karakteristikleri yaratan yeni tasarımlı 11 yapraklı diyafram açıklığı donanımı bulunuyor. Lensler bu özellikleri sayesinde sinematografik uygulamalar için ideal bir seçim haline geliyor.

Yeni zoom lenslerinin kapsadığı 14,5–300 mm’lik odak uzunluğu menzili, teatral sinema üretimlerinde en sık kullanılan odak uzunluklarını temsil ediyor. Bununla beraber, Canon’un yeni geniş açı ve telefoto sinema zum lenslerinin sahip olduğu daha geniş açı ve güçlü zoomlama becerileri, aynı menzil boyunca sadece iki lens kullanımıyla tam kapsam sağlıyor.

Zoom, odak ve iris işaretlerinin tamamı, kamera arkasından okumayı daha da geliştirmek amacıyla köşeli yüzeylere işlenmiştir. Yaklaşık 300 derecelik odak döndürme açısı ve yaklaşık 160 derecelik zum döndürme açısı ile bu lensler, net odaklanma performansı sağladığı gibi pürüzsüz ve incelikli zoomlamaya olanak sağlar.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0