Sony NEX-5T

Sony NEX-5T

Sony, NEX serisindeki yeni aynasız fotoğraf makinesi NEX-5T’yi duyurdu. Ufak farklarla NEX-5R’den ayrılan NEX-5T’nin en önemli iki özelliği NFC teknolojisi ve dahili Wi-Fi özelliği.

Samsung NX1000 ISO Testi
Aynasızlara Yeni Soluk: Canon EOS M
Panasonic DMC-GX7

Sony, NEX serisindeki yeni aynasız fotoğraf makinesi NEX-5T’yi duyurdu. Ufak farklarla NEX-5R’den ayrılan NEX-5T’nin en önemli iki özelliği NFC teknolojisi ve dahili Wi-Fi özelliği.

sonynex5t - Sony NEX-5T

Kablosuz özgürlüğün keyfini yaşayın

Fotoğrafseverler, Wi-Fi sayesinde NEX-5T’yi akıllı telefonuna, kişisel bilgisayarına veya televizyonuna bağlayabiliyor ve fotoğraf veya videolarını kablosuz olarak transfer edebiliyor. Bu aynı zamanda Sony’nin sunduğu NFC özellikli ilk değiştirilebilir objektifli E-Mount fotoğraf makinesi olarak kolay paylaşım, hatta fotoğraf makinesinin uzaktan kumanda edilmesi için Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara tek dokunuşta kablosuz bağlantının ek rahatlığını da sunuyor. Hiçbir kurulum yapılmasına gerek yok. Sadece mobil cihazı NEX-5T’ye değdirmek suretiyle anında kablosuz bağlantı kurulabiliyor. Tümleşik Akıllı Uzaktan Kumanda deklanşöre akıllı telefonunuzdan basmanıza izin veriyor. Hareketin dışında kalmak istemediğiniz grup fotoğrafları için harika bir seçenek.

16,1 milyon piksellik sensör

NEX-5T, sıradan kompakt fotoğraf makinelerinin içindeki küçük sensörden daha fazla ışık yakalayan 16,1 efektif milyon piksellik cömert boyutlarda bir APS-C sensöre sahip. Bu sensör sayesinde fotoğrafçılar, alacakaranlıkta daha canlı çekimlerde ve atmosferik iç mekanlarda ultra düşük gürültü ve zengin detaylara sahip DSLR kalitesinde fotoğraf ve Full HD videolar ile ödüllendiriliyor.

NEX-5T, anlık portrelerden canlı sokak sahnelerine, göz açıp kapayıncaya kadar gelip giden o anları yakalamayı sağlıyor. Gelişmiş Hızlı Hibrit AF, hızlı hareket eden nesneleri takip etmek için aşama algılamalı otomatik netlemeyi mutlak kesinlik için kontrast algılamalı AF ile bir araya getiriyor. Bu, her sahnede sağladığı hızlı, kesin netleme ile kazanan bir kombinasyon.

Yeni “PlayMemories Camera Apps” Uygulamaları

NEX-5T’ye daha fazla eğlence ve heyecan verici fonksiyonlar ekleyen, sürekli gelişen indirilebilir PlayMemories Camera Apps uygulamaları yelpazesi de bulunuyor. Ücretsiz ve ücretli resim efektleri ve kullanışlı araç seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor. Bu, kendinize güveniniz arttıkça yaratıcı seçeneklerinizi genişletmenin de harika bir yolu.

Yepyeni bir Lens Telafisi uygulaması uzman kullanıcıların farklı objektifler için görüntüde ince düzeltmeleri kaydetmesi ve uygulamasına imkan veriyor. Ayarlanabilir düzeltme, çevresel gölgelenme, renk bozulmasının telafi edilmesi için uygulanabiliyor.

Akıllı Uzaktan Kumanda’nın Sürüm 2.0’a güncellenmesi ile Otomatik Netleme doğrudan bağlantılı akıllı telefon veya tabletin dokunmatik ekranından kontrol edilebiliyor* Ev telafisi, diyafram açıklığı, deklanşör hızı, ISO ve beyaz dengesi için parmak uçlarınız ile yapacağınız ayarlamalar ile görüntünüz üzerinde daha da fazla güce sahip olacaksınız. Buna ek olarak, MF Yardımı portre ve makro çekimlerin netlemesini telefonunuzun ve tablet bilgisayarınızın büyük ekranı üzerinde doğru şekilde kontrol etmenize izin veriyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 1
  • bu fotoğraf makinesinin ülkemizde çok satılacağına inanıyorum wi-fi özelliğini biz türkler çok seviyoruz 🙂