4K Video Çekebilen Aksiyon Kamerası

Aksiyon kamerası pazarındaki modeller gün geçtikçe artıyor. Bu pazarda en güçlü oyuncu olarak görülen GoPro’yu yakından takip eden bir firma olan Sony, geçtiğimiz günlerde Action Cam ailesine ilk 4K uyumlu model FDR-X1000V’yi eklediğini duyurdu.

Türkiye’nin ilk 4K belgeselleri
4K Video Çekimi Destekleyen SD Kart
28 İnçte Ultra HD Çözünürlük

Aksiyon kamerası pazarındaki modeller gün geçtikçe artıyor. Bu pazarda en güçlü oyuncu olarak görülen GoPro’yu yakından takip eden bir firma olan Sony, geçtiğimiz günlerde Action Cam ailesine ilk 4K uyumlu model FDR-X1000V’yi eklediğini duyurdu.

sony4k - 4K Video Çekebilen Aksiyon Kamerası

FDR-X1000V, yüksek çözünürlüğe, yüksek bit hızına sahip video kaydını 4K/30p (100 Mbps) olarak destekliyor. Gelişmiş SteadyShot teknolojisi ile donatılan video kamera, seride rüzgâr sesi azaltma özelliğine sahip ilk cihaz. Yeni Action Cam, 4K görüntülerin anın kendisi kadar net, temiz ve gerçekçi bir şekilde yakalanabilmesini sağlıyor.

sony4k action - 4K Video Çekebilen Aksiyon Kamerası

FDR-X1000V’de bulunan 170 derece görüş alanı ile ultra geniş açılı bir ZEISS Tessar lens, arkadan aydınlatmalı bir Exmor R CMOS sensör ve büyük beğeni toplayan BIONZ X işlemci, video kalitesinin tüm çekim ortamlarında sürekli olarak yüksek kalmasını sağlıyor. Ayrıca, yeni kamera aralarında popüler α7S’in de bulunduğu diğer üst düzey Sony kameralardan büyük beğeni toplayan tam piksel okuma teknolojisini de ödünç alıyor. Bu, kameranın istisnai ölçüde net, yüksek detaylara sahip 4K ve HD videoları, aralarında MP4 ve yüksek veri akışlı XAVC s codec’inin de bulunduğu çeşitli formatlarda yaratabilmesi için sensörün tüm piksellerinden gelen verileri okuması ve işlemesine imkân veriyor.

Güncellenen HD Video, Sabitleme, Kontrol ve Ses

Çok yönlü yeni X1000V, yüksek frekanslı motor titreşimini bastırmada yaklaşık üç kat daha etkili elektronik görüntü sabitleme özelliğinden faydalanarak Action Cam’in SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisinin güncellenmiş bir sürümünü sunuyor. Bu, kullanıcılara “insansız hava araçları” ile net ve titreşimsiz havadan çekimler yapma imkânını verirken hızlı hareket eden öznelerin aksiyon görüntülerini de iyileştiriyor.

Kamera aynı zamanda etkileyici yavaş çekim görüntüler için Full HD’de 120p ve standart HD’de 240p gibi son derece yüksek kare oranlarında HD video görüntüler de çekebildiği gibi harici bir cihaza kayıt yapmak için temiz HDMI çıkış da sunuyor. Ses cephesinde ise, yeni Action Cam rüzgârın stereo mikrofonda neden olduğu rüzgâr parazitini de asgari düzeye indirerek mümkün olan en iyi ses deneyimini güvence altına alıyor.

Daha ileri düzey kullanıcılar için, beyaz denge ve otomatik pozlama kaydırma gibi geniş bir manuel kontrol ve ayar yelpazesi de sunuluyor. Kullanıcıların tam da arzuladıkları çekimi yapabilmelerini sağlamak amacıyla, mevcut bellek kartı alanın kullanımını en üst düzeye çıkartmasına imkân veren döngüsel kayıt da mevcut. Kamera aynı zamanda USTREAM platformu üzerinden canlı yayın imkânları, hızlı fotoğraf çekimi, Motion Shot LE ve diğer birçok eğlenceli, interaktif özellik de sunuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0