50MP’lik Canon EOS geliyor!

Canon uzun sayılabilecek bir süredir full frame DSLR fotoğraf makinesi çıkarmıyordu. Yeni modelin EOS 5Ds model adı ile çıkacağı ve çözünürlük değerinin ise, 50.6 milyon piksel olacağı iddia ediliyor.

Canon EOS 5DS/5DS R Ön İnceleme
Hafif diye full frame aynasız alacaksanız tekrar düşünün!
Canon EOS 5DS İlk İzlenim

Canon uzun sayılabilecek bir süredir full frame DSLR fotoğraf makinesi çıkarmıyordu. Ancak bir süredir konuşulmaya başlanan yüksek çözünürlüklü yeni bir full frame DSLR’in bu hafta sonu duyurulacağı söyleniyor. Yeni modelin EOS 5Ds model adı ile çıkacağı ve çözünürlük değerinin ise, 50.6 milyon piksel olacağı iddia ediliyor. Özellikle Nikon D800 ve D810’un yüksek çözünürlük değerlerine sahip olması ile pek çok profesyonel fotoğrafçının bu modelleri tercih etmesi, tutucu Canon kullanıcılarında ve Canon içerisinde sıkıntı yaratmıştı. Canon fanatikleri, bu yeni model ile yüksek çözünürlük sınırının bir üst seviyeye çıkacak olmasından bir hayli mutlu olacak gibi görünüyor.

eos5ds - 50MP’lik Canon EOS geliyor!

Sızan bilgiler içerisinde model adı EOS 5Ds ve EOS 5Ds R (optik düşük geçirgenlikli filtre olmayacak) adında iki yeni DSLR bulunuyor. CMOS sensör ve çift DIGIC 6 işlemci, 61 noktalı AF, 3.2” LCD, CompactFlash ve SD kart kullanımı, 1.6x ve 1.3x krop modu, time lapse modu, 150.000 piksel RGB-TR ölçüm modu, 5fps çekim hızı gibi özelliklere sahip olacağı söylenen modellerin ISO değerleri konusunda ise gerçekçi olmayan rakamlar paylaşılıyor. Tüm bu bilgilerin gerçekliğini ve fiyat aralığını öğrenmek için kısa bir süre daha bekleyeceğiz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 1
  • Bu haberin doğru olmasını temenni ediyorum. Gerçekten de bizim böyle bir modele ihtiyacımız var.