Ara Güler imzalı Leica M-P geliyor!

Ara Güler imzalı Leica M-P geliyor!

Özel olarak tasarlanan Ara Güler imzalı Leica M-P modeli yakın bir tarihte yapılacak törenle açıklanacak ve ilk model Ara Güler’e hediye edilecek.

2017 Pirelli Takvimi’nin Kapısı Aralanıyor
Fotolia Instant Başlıyor
Fotoğraf Dergisi’nin 135.sayısı yayında…

Geçtiğimiz günlerde Doğuş Grubu işbirliğiyle Türkiye’ye gelen Leica, “Master of Leica” unvanına sahip Ara Güler’i yeniden onurlandırmaya hazırlanıyor. Özel olarak tasarlanan Ara Güler imzalı Leica M-P yakın bir tarihte yapılacak törenle açıklanacak ve ilk model Ara Güler’e hediye edilecek.

leicaarag k - Ara Güler imzalı Leica M-P geliyor!Ürettiği özel seri makineler ile fotoğraf severleri ve tabi ki koleksiyoncuları heyecanlandıran Leica, Leica M-P 240 modelini Ara Güler imzasıyla yeniden tasarladı. “Ara Güler Special Edition Set” içerisinde Ara Güler imzalı ve sadece 50 adet üretilecek olan M-P 240, 35mm f/2 Summicron, özel deri kılıf, askı, sertifika ve sadece bu sete özel parasoley bulunuyor.

Leica özel seri fotoğraf makinelerini genellikle 25 ve 50 adet şeklinde tasarlıyor. Her bir makine titiz bir şekilde üretilip, üst seviye kalite kontrol aşamalarından geçtikten sonra numaralandırılıyor.

IMG 5167 - Ara Güler imzalı Leica M-P geliyor!Leica’nın Ara Güler imzalı özel olarak ürettiği bu fotoğraf makinesi şu anda Leica Galeri İstanbul içerisinde özel bir camekanlı bölümde saklanıyor. Galeriyi ziyaret eden herkes kolayca ürünü görebiliyor. Ürünün fiyatı henüz açıklanmasa da yaklaşık 20bin dolar civarında olması bekleniyor. Fiyatın yüksek olması sizi şaşırtmasın… Bu tür özel seri Leica fotoğraf makinelerini almak için fotoğraf severler sıraya diziliyor. Duyduğumuz kadarıyla ilk önce Türkiye’de satışa sunulacak olan Ara Güler imzalı Leica M-P modeli için yurt dışından da koleksiyoncular görüşmelere başlamış.

Özel seri Leica fotoğraf makineleri çok kısa bir süre içerisinde tükensiği için birkaç hafta, hatta birkaç gün içerisinde satış fiyatının çok daha fazlasına tekrar satılabiliyor. Bu durum bazı uyanık koleksiyonerlerin ve satıcıların da ilgisini çekiyor. O yüzden, koleksiyon amaçlı böyle bir makineye verecek yaklaşık 20bin dolarınız olsa bile Ara Güler imzalı bir Leica M-P modelini satın alamayabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0