Canon EOS 70D

Canon EOS 70D

Canon, EOS 60D’nin yenilenen modeli EOS 70D’yi tanıttı. 20.2 milyon piksellik EOS 70D’nin en dikkat çeken özelliklerinden biri kuşkusuz “Dual Piksel CMOS AF” teknolojisi.

Yenilikçi Otomatik Netleme Sistemi ve Canon EOS 70D
Canon 70 milyon EOS fotoğraf makinesi üretti
Canon EOS 70D’den ilk örnekler

Canon, EOS 60D’nin yenilenen modeli EOS 70D’yi tanıttı. 20.2 milyon piksellik EOS 70D’nin en dikkat çeken özelliklerinden biri kuşkusuz “Dual Piksel CMOS AF” teknolojisi. Bu yeni otofokus teknolojisi (AF), görüntü algılayıcısı ile birlikte çalışıyor ve sensörün %80′i aynı zamanda netlemeye de yardımcı oluyor. Böylece bu yeni sistemde netleme çok daha hızlı, kesintisiz ve hassas hale getirilmiş oluyor.

EOS 70D - Canon EOS 70D

20.2 Milyon piksellik APS-C CMOS sensör ve DIGIC 5+ görüntü işlemcisi kullanan EOS 70D, 19 noktadan çarpraz tip AF desteği ile saniyede 7 kare fotoğraf çekebiliyor. 3 inçlik her yöne hareketli dokunmatik LCD’nin görüntü kalitesi EOS 70D’de daha da (1040K) geliştirilmiş.

Dahili Wi-Fi bağlantısı sayesinde makine, akıllı telefonlardan ve tabletlerden de kolayca yönetilebiliyor ve uzaktan fotoğraf çekilmesi sağlanıyor. Çekilen görüntüler akıllı telefonlar veya tabletlerden izlenebiliyor.

Çift Piksel CMOS AF

Canon’un yeni Çift Piksel CMOS AF özelliği, Canlı Görünüm modunda çekim yapılırken hızlı AF performansı ve Full HD videolar için sorunsuz net odaklanma imkanı sağlıyor. Hareketli konuların net odakta tutulmasına imkan tanıması ve profesyonel görünümlü "pull-focus" efektli videolar üretebilmesiyle, kullanıcıların video çekiminde kolaylıkla yeni bir seviyeye atlamalarını sağlıyor. Modeldeki teknoloji, her piksel içinde iki foto diyotun yerleştirilmesine imkan tanıyan geliştirilmiş CMOS mimarisinden faydalanıyor. Bu foto diyotların okuması otomatik odaklanma için ayrı ayrı yapılabildiği gibi her seferinde maksimum görüntü kalitesiyle çekim yapmak için ikisinden de yararlanılabiliyor.

Fotoğraflar için geliştirilmiş AF sisteminde karenin her yerine dağılmış 19 çapraz tipte AF noktası yer alıyor. Bunlar yüksek hız ve doğru AF sağlar ve hareketli konu kare içinde ilerlerken kesintisiz şekilde takip edebildiği için makine spor ve vahşi yaşam çekimlerinde ideal bir seçim haline geliyor. AF sistemi özelleştirilebilir; fotoğrafçılar çektikleri konuya göre uyarlayabiliyor.

EOS 70D’nin güçlü özellikleri, rahatlık ve hızlı işlem için tasarlanan, mühendislik harikası bir gövdeye yerleştirilmiş. Akıllı Vizör, %98 kare kapsamı ve 0,95x büyütme kapasitesiyle, fotoğrafçıların konularını rahatlıkla kadrajlayabilmelerine ve ayarlarını bir elektronik düzende görselleştirmelerine imkan tanıyor. Kolaylıkla erişilebilecek şekilde yerleştirilen kontroller sayesinde sık kullanılan ISO, AF mod seçimi ve ölçüm gibi ayarlara hemen erişilebiliyor ve kullanıcılar böylelikle ayarları çabucak değiştirebilip, anı yakalamaya yoğunlaşabiliyor.

3 inç Clear View LCD II

Net 1040k nokta çözünürlüklü 7,7cm (3,0”) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik Ekranı video çekimi için veya çekim kompozisyonlarını sıra dışı ve yaratıcı açılardan kurarken ideal. Kapasitif tipteki ekran, kaydırma ve parmakları açıp kapatarak zumlama gibi çeşitli dokunma jestlerini desteklediği için menülerde gezinme, ayarları değiştirme veya görüntüler arasında ilerleme için de son derece uygun.

EOS 70D harika fotoğrafların yanı sıra fotoğrafçıların kolaylıkla yüksek kalitede videolar çekmelerine imkan tanıyor. Full HD (1920x1080p) çözünürlüklü video 30, 25 veya 24 kare/sn ve 720p'de 60 ve 50 kare/sn dahil farklı farklı çekim hızlarında çekilebildiği gibi post prodüksiyonda düzenleme ve paylaşım için çeşitli sıkıştırma opsiyonları mevcut. Yeni Çift Piksel CMOS AF sayesinde, Video Servo AF modunda konular hareket halindeyken veya hatta çekimler yeniden oluşturulurken bile takip edilebiliyor ve böylece her zaman odakta tutulmaları garanti ediliyor. Alternatif olarak, kullanıcılar kayıt sırasında bile dokunmatik ekrana dokunarak karenin yüzde 80'inden fazlasında, farklı odaklanma alanları seçebiliyor, konu hareket etse veya kullanıcı çekim kompozisyonunu değiştirse bile videoların her zaman net ve temiz olmaları garantileniyor.

 

70Dustarka - Canon EOS 70D

Canon EOS 70D’nin bazı teknik özellikleri:

* 20.2 MP çözünürlük

* APS-C CMOS sensör

* Dual Pixel CMOS AF

* DIGIC 5+ görüntü işlemcisi

* 100-12800 ISO aralığı (zorlanarak 25600)

* Dahili flaş

* 19 AF noktası

* 3 inç her yöne hareketli LCD

* 30-1/8000sn enstantane hızı

* Full HD video kayıt

* SD/SDHC/SDXC

* Dahili Wi-Fi

* Toza ve suya dayanıklı gövde yapısı

* 755 gram gövde ağırlığı

Yeni Mesaj
Büyük Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0