Değişmeden Gökçeada’yı görün!

Değişmeden Gökçeada’yı görün!

Gökçeada, eski ismiyle İmroz, Kuzey Ege’deki iki Türk adamızdan biri. Büyüklük açısından bir bilgi olması adına Gökçeada, Bozcaada’nın yaklaşık 7-8 katı büyüklüğünde.

Rota: Bangkok
Bir Gün Fas’a Giderseniz…
Sınır ve Zaman Tanımayan Gezginlerden misiniz?

Gökçeada’da kaç gün kalınır? Kaç günde gezilir?

Gökçeada çok küçük bir ada olmamasına karşın 2-3 günde her yerini kolayca gezebilirsiniz. Tabi amacınız tatil yapmak ve uzun uzun denize girmekse, 5-6 gün yeterli olur diye düşünüyorum. Tekrar hatırlatmakta fayda var. Gökçeada, sakinliği, huzuru, doğal yaşamı bulacağınız bir yer. Eğer kafanızda eğlence ve atraksiyon dolu bir tatil varsa tekrar düşünün derim.

DSC00369

Fotoğraf: Ömer Serkan Bakır – Sony A7R II ile çekilmiştir.

Nerede kalınır?

Gökçeada özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olabiliyor. Ancak yine de pek çok turistik bölgeye göre sakinliğini koruyor. Adada pansiyon, butik otel, otel, apart, köy evleri gibi pek çok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Kalabalık aileler için en ideal seçenek apart. Uygun fiyatlı konaklama isterseniz pansiyonların sayısı da oldukça fazla. Eski Rum taş evlerinde konaklamak da oldukça ilginç olabilir. Otel olarak da birkaç tane seçenek mevcut. İlk gece adanın kuzeyinde Kaleköy’de bir otelde kaldım. Ancak daha sonra merkezde bulunan bir otele geçtim. Böylece adanın her yerine daha kolay ulaşabildim.

Sayfalar

1 2 3 4 5 6

YORUMLAR

WORDPRESS: 0