Fujifilm X-A10

Fujifilm, tüm dünyada büyük ilgi uyandıran X serisi aynasız fotoğraf makinelerine yeni bir üye ekledi. Fujifilm X-A10 dijital fotoğraf makinesi, 180 derece döndürülen LCD ekranı sayesinde uygun selfie kareleri veriyor.

Canon’un aynasız serisi EOS M
Pentax Q10
Fujifilm X-T10

Fujifilm, tüm dünyada büyük ilgi uyandıran X serisi aynasız fotoğraf makinelerine yeni bir üye ekledi. Fujifilm X-A10 dijital fotoğraf makinesi, 180 derece döndürülen LCD ekranı sayesinde uygun selfie kareleri veriyor. Telefonla uzaktan kontrol fonksiyonu ve wi-fi sayesinde, fotoğraflar anında sosyal medya hesaplarında paylaşılabiliyor. Değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi seçimi için ideal özellikler barındıran X-A10, retro tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Fotoğraf tutkunlarının yakından takip ettiği Fujifilm X serisi aynasız fotoğraf makineleri, amatör ve profesyonellerin ihtiyaçlarına eğlenceli çözüm sunan yeni bir üyeye kavuştu. Selfie’lerini instagram başta olmak üzere sosyal medya hesaplarında paylaşmak isteyenler, Fujifilm X-A10 dijital fotoğraf makinesiyle en güzel kareyi çekebilecek. Pek çok özelliğiyle öne çıkan Fujifilm X-A10, 180 derece dönebilen LCD ekranı ile en iyi görüntüyü kolayca yakalıyor. Selfie çekerken işaret parmağınızın altında bulacağınız tuşla, kamera sallanmasını minimize ederek netleme yapabilir ve deklanşöre basabilirsiniz. Açılabilen ekranı 180 derece döndürdüğünüzde göz algılamalı AF aktive edilir ve otomatik olarak nesnenin gözlerine netlik yapılır. Bu da, doğal ve güzel ten rengi reprodüksiyonu için bir portre geliştiriciyle birleşince, en güzel Instagram paylaşımlarınıza ilham verir.

X A10 16 50mm front tilt180 - Fujifilm X-A10Fujifilm X-A10, telefon ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Fujifilm X-A10, APS-C boyutunda (ortalama bir akıllı telefonda bulunan sensörden 21 kat daha büyük) 16.3 milyon piksel sensör ile Fujifilm’in foto kalitesini sağlayan fotoğraf işleme motorunu birleştirdi. Otomatik çekim modlarıyla pek çok ortamda kusursuz fotoğraf veren Fujifilm X-A10, aynı zamanda enerjisini de çok ekonomik kullanıyor. Enerji tasarruflu tasarımıyla tek bir batarya şarjıyla 410 kare çekilebiliyor. Standart zoom kit lens “XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II,” takılı olduğunda yaklaşık 7cm minimum uzaklıkla çalışıyor ve makro fotoğrafçılık için de ideal görüntü sağlıyor.

Retro Tasarım

İki adet komut kadranının kullanımı diyafram, enstantane ve pozlama ayarları için tek bir parmağa ihtiyaç olduğu anlamına geliyor. Beyaz dengesi, seri ve otomatik çekimler gibi özellikler, ayar yapmak için menü listelerine girmeye gerek kalmadan tek bir fonksiyon tuşuna yüklenebiliyor.  Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran Fujifilm X-A10, sahip olduğu retro tasarımıyla da gençler kadar nostaljiye ilgi duyanların da dikkatini çekecek.

Diğer Özellikler:

  • Özellikle yüksek ISO’ların gerektiği az ışıklı gece çekimlerinde ve iç mekan çekimlerinde şaşılacak derecede berrak fotoğraflar üretir.
  • Gelişmiş 10 adet filtre özelliği ile fotoğrafa yaratıcı efektler ekler. Ergonomik grip hem normal hem de selfie çekimler için elverişlidir.
  • Kişi güldüğünde otomatik olarak devreye giren gülücük algılama, iki insan yakınlaştığında devreye giren “Gövde Zamanlaması” ve birkaç kişi çerçeveye girdiğinde çekim yapan “Grup Zamanlaması” fonksiyonlarını sunar.
  • Kameranın USB’yle şarj olabilme özelliği, özellikle seyahatlerde önemli olan yüksek kapasitede kullanım kolaylığı sağlar.
  • Dahili açılabilir flaş, kişisel ortamlara göre ışık çıkışını kontrol eden “Süper Akıllı Flaş” sistemini destekler.
  • Arka yüzde bulunan özel video tuşuna basıldığında full HD (1080/30p, 25p, 24p) video çekimi yapar.
  • Fotoğraflar için kullanılan film simülasyon fonksiyonu bir dizi yaratıcı efekt yapmak için video çekimlerinde de kullanılabilir.
  • Ücretsiz FUJIFILM Camera Remote uygulaması akıllı telefon veya tablete yüklenerek, kablosuz iletişim fonksiyonu kullanılabilir. Böylece kolay bir tek tuş operasyonu ile ID veya şifre girmeden fotoğraf ve videolar akıllı telefona yüklenebilir. 
  • Uzaktan çekim fonksiyonuyla akıllı telefon ya da tabletten makinenin bir çok çekim ayarı yapılabilir.
  • Fotoğraflar makineden, doğrudan Instax SHARE akıllı telefon baskı cihazına gönderilerek anında baskı yapılabilir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0