Fujifilm X-T10

Fujifilm X-T10

Fotoğraf kalitesi, tasarım ve donanım başta olmak üzere pek çok özelliğiyle hem profesyonellerin hem de amatör fotoğrafçıların büyük ilgisini çeken Fujifilm X serisi dijital fotoğraf makinelerine bir yenisi daha eklendi.

Panasonic Lumix GF7
Samsung NX Mini
Fujifilm X-A10

Fotoğraf kalitesi, tasarım ve donanım başta olmak üzere pek çok özelliğiyle hem profesyonellerin hem de amatör fotoğrafçıların büyük ilgisini çeken Fujifilm X serisi dijital fotoğraf makinelerine bir yenisi daha eklendi.

X-T10_front black18-55mmFujifilm X-T10, piyasaya çıktığı andan itibaren, üstün renk üretme teknolojisi ve yüksek netleme hızı sayesinde “objektifi değiştirilebilir” fotoğraf makineleri sınıfında abisi X-T1’in yakaladığı başarıyı tekrarlamayı hedefliyor. X-T10, yüksek başarımlı bir fotoğraf işlem motoru ve Fujinon objektifleri ile birleştiğinde mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü bir fotoğraf niteliği sunuyor. X-T10 ayrıca, hafif bir gövdenin yanı sıra hareket halindeki konuları çekmekte usta olan yeni bir AF sistemi ile donatıldı. 0,62x büyültme oranı ve 0,005sn. gibi dünyanın en kısa gecikme süresini 2,36 milyon noktadan oluşan ve yüksek keskinlikte görüntü sunan gerçek zamanlı bir vizörde birleştiren X-T10, siyah ve gümüş olmak üzere iki ayrı gövde rengi seçeneğine sahip.

X-T10_FinderTürkiye’de Amerika ile aynı fiyata ve 3 sene garantili olarak satışa sunulacak X-T10, Fujinon XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II objektifi ile birlikte 2.449TL satış fiyatıyla 18 Haziran’dan itibaren tüm dünya ile aynı anda Fujifilm Shop’lardan ve www.fujifilmshop.com adresi üzerinden temin edilebilir.

X-T10_design2Fujıfilm X-T10’u Öne Çıkartan Bazı Ayrıcalıkları:

 • İki adet yönetim kadranı ve yedi adet işlev tuşunu kişiselleştirmek mümkün.
 • Makine gövdesinde, üst tabakanın ortasına yerleştirilmiş olan “üstün zekalı flaş”,çekim ortamını değerlendirerek gerekli olan ışık miktarını otomatik olarak sağlar.
 • Canlı izleme görüntüsünü, “Ön izleme” ayarı ile çekim şartlarını yansıtmaya ve çıplak göz ile gördüğünüze çok yakın olan bir izlenim almaya göre ayarlayabilirsiniz.
 • X-TransTM CMOS II ışık algılayıcı ve EXR II işlemci motoru, olağanüstü fotoğraf niteliği ve çok süratli başarım sunmak için iş birliği yapmaktadır.
 • Makinede, mümkün olan en iyi fotoğraf niteliğini elde etmek için benzersiz “Objektif düzenlemesini iyileştirici” (LMO) adlı bir fotoğraf işleme teknolojisi bulunmaktadır.
 • Yüksek hızlı EXR II fotoğraf işlemci ile birlikte makine sadece 0,5 saniyede çekime hazır olur, 0,05 deklanşör gecikmesi ve 0,5 saniye çekim aralığı ile sınıfında dünyanın en iyi değerlerini sunar.
 • Hareket halindeki konuların zahmetsizce çekimi için “Bölge” ve “Geniş/izleyici” kiplerini içeren yeni AF sistemi mevcuttur.
 • Tek nokta AF kipi, odaklanılan alanı daha küçük bölümlere bölerek konuya olan mesafeyi tam olarak saptar ve böylece odaklanmada daha iyi bir kesinliğe ulaşılır.
 • Otomatik makro işlevinde AF hızı korunurken makro işlevine ulaşmak için herhangi bir tuşa gerek kalmadan makro kipi, otomatik olarak faal olur. Böylece makro tuşuna başka bir işlev yükleyebilirsiniz.
 • En iyi hale getirilmiş olan algoritma, video çekimi esnasında daha yumuşak ve daha doğal bir AF faaliyeti sunar.
 • Video çekimlerinde de çekim ortamına göre faz algılamalı AF ile kontrast algılamalı AF arasında netleştirme yöntemini değiştirebilen zekî ve melez AF sistemi devreye alınarak yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli netleştirme mümkün olur. El ile netleştirme yapmak da mümkündür.
 • Faz algılamalı AF ile konu hareketini öngören AF sistemleri verilerinin birleştirilmesi ile makinenin AF-C yöntemindeki dizi çekim becerisi saniyede 8 kareye kadar çıkabilmektedir.
 • 18 adet yüksek başarımlı FUJINON X bağlantılı objektif, birinci sınıf fotoğraf niteliği sunar ve fotoğrafçılığın ufkunu genişletir.
 • En son geliştirilen ve yumuşatılmış renk tonları ile derin renkler sunan “CLASSIC CHROME” film benzetim kipi ile kullanıcılar, geleneksel Fujifilm filmlerinin etkilerini yaşatan diğer on adet kip arasından seçim yapabilirler.
 • X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ile Full HD video çekimi imkanı verir.
 • Akıllı telefon veya tablet cihazlardan çekim için dahili “Wi-Fi” bağlantısı mevcuttur.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0