Görsel efekt uzmanlarının tercihi

Görsel efekt uzmanlarının tercihi

Dell, görsel efekt stüdyoları Important Looking Pirates ve FIDO'nun uluslararası müşteriler ve hedef kitleler için en gelişmiş grafikler ve ödül kazanan yaratıcı içerikler üretirken Dell Precision iş istasyonlarını kullandıklarını açıkladı.

İnternetini Yanında Taşı
PlayStation 5 yıl sonunda geliyor!
ASUS, ZenBeam E2 modelini duyurdu

Dell, Avrupa merkezli görsel efekt stüdyoları Important Looking Pirates ve FIDO'nun ve dijital tabela ajansı VISUAL ART'ın uluslararası müşteriler ve hedef kitleler için en gelişmiş grafikler ve ödül kazanan yaratıcı içerikler üretirken Dell Precision iş istasyonlarını kullandıklarını açıkladı.

1442821627 Dell Precision3 - Görsel efekt uzmanlarının tercihiBAFTA ödüllü bir stüdyo olan FIDO'nun günümüzün kült klasiklerinden Kung Fury, David Attenborough'nun son televizyon dizisi ve gişe rekorları kıran Kick Ass başta olmak üzere, 15 yıla yayılan bir reklam filmleri ve uzun metrajlı film portföyü var.  Özellikle hayvan animasyonlarındaki uzmanlığıyla tanınan ekip, görsel efektler konusunda olanaklı olanın sınırlarını aşmak için çalışıyor. Stüdyo, canlı aksiyon özel efektleri ve dijital animasyon projelerinin giderek büyüyen güçlüklerini etkin bir şekilde aşabilmek için Dell Precision tower iş istasyonları ve Dell ekran, ağ, depolama ve sunucu çözümleri kullanıyor.

Dell Precision iş istasyonlarının güçlü yeteneklerinin, David Sandberg'in kitle fonlaması yöntemiyle çektiği, 80'lerden esinlenen ve geçen Mayıs ayında yayına girdiğinden beri 18 milyondan fazla kez izlenen hit filmi Kung Fury gibi projeler için paha biçilmez önemde olduğu ortaya çıktı. Bu proje için ekibe saatlerce süren yeşil ekran çekimleri verildi ve onlardan yaklaşık 400 plan, yani bu kısa filmdeki tüm dijital planların yüzde 90'ını hazırlamaları istendi.

Aksiyonla Dolu Görsel Efekt ve Dijital Animasyon Uzmanları – Important Looking Pirates

Genel merkezi Stockholm'de olan Important Looking Pirates (ILP) ekibi, çarpıcı görsel efektler yaratmak için Dell çözümlerinden yararlanıyor. Bu efektler ekibin sektördeki en büyük ödül olan prestijli Visual Effects Society (VES) ödüllerine aday gösterilmesini sağladı.

Tüm dijital yapım platformları konusunda yardım sağlayan stüdyo, Crossbones ve Constantine gibi televizyon aksiyon dramaları başta olmak üzere etkileyici yapımlardan oluşan bir portföyle NBC, Fox Sports, BBC ve Discovery Channel gibi küresel ağ müşterilerine hizmet veriyor.

1442821627 precision workstation family - Görsel efekt uzmanlarının tercihiEkip, kısa sürede, 48 tam zamanlı görsel efekt sanatçısının çalıştığı, yoğun ve uluslararası üne sahip bir stüdyo haline gelince, mevcut altyapı zorlanmaya başladı ve arızalardan kaynaklanan zaman kayıpları ciddi bir risk faktörü haline geldi. Ekip, düşük bakım gereklilikleriyle yüksek performans sunan ölçeklenebilir bir çözüm için Dell'e başvurdu.

Dijital Tabela Ajansı: VISUAL ART

Stockholm merkezli ajans VISUAL ART, strateji odaklı, yüksek etkili ve konuma dayalı dijital iletişimler sunmak için Dell Precision iş istasyonlarını, Dell UltraSharp ekranları ve Dell ağ, sunucu ve depolama çözümlerini kullanıyor.

Önceden reklamlara ve uzun metrajlı filmlere yönelik görsel efektler alanında uzmanlaşmış olan ajans, artık çeşitli uluslararası markalar için hareketli görseller ve dijital reklam çözümleri yaratıyor ve stratejik danışmanlık hizmetleri ve eksiksiz teknik destek sunuyor. VISUAL ART, bir dijital tabela ajansı olarak, ekran tabanlı mecralarla ilgili her konuda tek durak noktasıdır. Ajansın müşterileri arasında IKEA, 7Eleven, McDonalds ve lider İsveç süpermarket zinciri ICA da bulunuyor.

Ekip, teknolojiyi reklam, perakende ve deneyim endüstrisini ileriye taşımak için kullanmak konusunda büyük bir tutku duyuyor ve sürekli olarak tüketicilerin dijital tabelalarla etkileşime girmelerinin yeni yollarını arıyor. Ekibin bünyesindeki yenilikler arasında, sezgisel bir arayüzle perakende satış alanlarındaki müşterilerin dijital tabela içeriklerini gerçek zamanlı olarak kişiselleştirmelerine olanak tanıyan özel yazılım platformu VAplayer da bulunuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0