Irix 15mm f/2.4

Irix 15mm f/2.4

Irix yeni geniş açılı objektifini duyurdu. Profesyoneller için tasarlanan yeni objektif 15mm sabit odak aralığında ve diyafram değerleri f/2.4 ile f/22 arasında…

Canon’dan İki Yeni RF Objektif
Canon’un iki yeni objektifi hakkında az bilinenler
Nikon’dan spor ve yaban hayat profesyonellerine…

Irix yeni geniş açılı objektifini duyurdu. Profesyoneller için tasarlanan yeni objektif 15mm sabit odak aralığında ve diyafram değerleri f/2.4 ile f/22 arasında… Objektif dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Canon EF, Nikon F ve Pentax K bayonet yapısına sahip makinelerde kullanılabilen Irix 15mm f/2.4, 11 grup 15 elemanlı bir optik tasarıma sahip.

article-01Objektifin “Blackstone” ve “Firefly” adı verilen iki farklı versiyonu bulunuyor. Firefly modeli Blackstone modeline göre biraz daha hafif olarak üretilmiş. Blackstone modeli darbe, toz ve nem gibi zorlu koşullara dayanıklı olarak üretilmiş.

01Özellikle yüksek çözünürlüklü DSLR makineler ile yüksek bir performans sunacağı garanti edilen yeni objektif manuel olarak kullanılabiliyor. Renk sapmaları, saçılmalar ve parlamalara karşı ekstra kaplamalar yapılan objektifin fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanmadı.

Irix 15mm f/2.4 ile ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0