Leica M Siyah/Beyaz

Leica M-Monochrom adıyla duyurulan yeni makine M sistem özelliklere ve bayonete sahip. Bu yeni makine tasarım anlamında önceki model M9 ile hemen hemen aynı. Bu yeni modelin en önemli özelliği ise, sadece siyah-beyaz fotoğraflar çekebilmek için tasarlanmış olması.

Leica X Vario
Dünya Fotoğraf Tarihinde Bir Efsane: Leica
İnceleme: Xiaomi 13 Pro

Leica yeni fotoğraf makinesi Leica M-Monochrom’u duyurdu. Aylar öncesinden 10 Mayıs tarihi için özel davetiyeler hazırlanan ve bu sefer daha farklı bir makine ile hayranlarının karşısına çıkacağına inanılan Leica beklentileri ne kadar yerine getirdi bilemeyiz. Ancak en azından fiyatı ile bir fark yarattığı kesin!

Leica M-Monochrom adıyla duyurulan yeni makine M sistem özelliklere ve bayonete sahip. Bu yeni makine tasarım anlamında önceki model M9 ile hemen hemen aynı. Bu yeni modelin en önemli özelliği ise, sadece siyah-beyaz fotoğraflar çekebilmek için tasarlanmış olması. Gövde fiyatı 7950 USD (Amerika fiyatı) olarak belirlenmiş.

Leica M-Monochrom, full frame (24x36mm) CCD sensör ile 18 milyon piksellik fotoğraflar çekebiliyor. ISO aralığı 160-10.000 arasında değişebiliyor. LCD büyüklüğü 2.5” (230.000K), ağırlığı ise 600 gram.

http://en.leica-camera.com/photography/m_system/m_monochrom/

leica monochrom - Leica M Siyah/Beyaz

YORUMLAR

WORDPRESS: 0