Nikkor üretimi 70 milyonu geçti

Nikon Corporation, değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri için sunduğu Nikkor lensleri toplam üretiminin 70 milyona ulaştığını duyurdu. Ayrıca, Nikon tarafından geliştirilen otomatik odak motoru olan Silent Wave Motor'a (SWM) sahip AF-S lenslerin toplam üretimi de 30 milyona ulaştı.

Nikon D5200
Klasik Dizaynlı Nikon Df Tanıtıldı
Nikon AF-S 70-200mm f/4G ED VR

Nikon Corporation, değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri için sunduğu Nikkor lensleri toplam üretiminin Mayıs 2012 itibariyle 70 milyona ulaştığını duyurdu. Ayrıca, Nikon tarafından geliştirilen otomatik odak motoru olan Silent Wave Motor'a (SWM) sahip AF-S lenslerin toplam üretimi de 30 milyona ulaştı.

70million - Nikkor üretimi 70 milyonu geçti

Nikkor lenslerinin toplam üretimi, Ekim 2011 itibariyle 65 milyona ulaştı. O günden bu yana Nikon, Nikkor markasıyla yeni ürünler geliştirmeye aktif bir şekilde devam etti ve sade bir tasarıma, yeni Nikon 1 serisinin ilk iki fotoğraf makinesi olan kompakt ve hafif Nikon 1 J1 ve Nikon 1 V1'in taşınabilirliğine uygun çeşitli renklere sahip dört adet 1 Nikkor lens pazara sunuldu. Ayrıca Nikon'un yeni D4 dijital SLR fotoğraf makinesi ve inanılmaz bir çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlayan 36,3 milyon etkin piksel sayısına sahip D800 ve D800E dijital SLR fotoğraf makineleri gibi yüksek performanslı fotoğraf makinelerinin potansiyelini maksimum seviyeye çıkaran yeni FX formatı uyumlu Nikkor lensler bulunuyor.

Nikkor markası

Nikon lenslerinin marka adı olarak Nikkor, yüksek performans ve yüksek kaliteli SLR lensler ile eşanlamlı hale geldi. Nikkor adı, Nippon Kogaku K.K.'nin Latin harflerine dönüştürülmüş haline olan "Nikko" sözcüğüne "R" harfi eklenerek elde edildi (kurulduğu sırada fotoğraf lenslerinin adlandırılmasında yaygın bir uygulamaydı). 1933 yılında hava fotoğrafçılığı için geniş formatlı lens, Aero-Nikkor adıyla pazara sunuldu.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0