Panasonic Lumix CM1 ile yeniden…

Panasonic, Photokina Fuarı'nda yeni bir akıllı telefon tanıttı. Tanıtılan bu yeni model, Lumix DMC-CM1 adını taşıyor ve 1 inçlik sensör büyüklüğü ile 20 milyon piksel çözünürlük değerine sahip.

Photokina 2014 Öne Çıkanlar!
Samsung NX1
Samsung 50-150mm f/2.8 S ED OIS

Panasonic önceki yıllarda denemesine karşın tüketicilere yönelik akıllı telefon pazarından çekildiğini açıklamıştı. Photokina Fuarı’nda bu kez kamerası ön planda olan ve büyük sensöre sahip yeni bir akıllı telefon tanıttı. Tanıtılan bu yeni model, Lumix DMC-CM1 adını taşıyor ve 1 inçlik sensör büyüklüğü ile 20 milyon piksel çözünürlük değerine sahip.

cm1 - Panasonic Lumix CM1 ile yeniden…

Özellikle geçtiğimiz 1-2 yıl içerisinde kompakt fotoğraf makinesi pazarında ciddi bir daralma yaşayan pek çok firma, cep telefonu ve yazılım üreticileri ile işbirliği toplantıları yapmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda da Canon ve Microsoft bir dizi işbirliği kararı almıştı.

Panasonic çok geri kaldığı ve tekrar Pazar payı yakalamasının çok güç olduğu tüketici tabanlı akıllı cep telefonu pazarına farklı bir koldan girerek, fotoğraf meraklısı kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Şu anda sadece bazı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan CM1’in ülkemizde satışa sunulmayacağını hemen söyleyelim.

CM1, 28mm f/2.8 diyafram açıklığına sahip Leica DC Elmarit lens kullanıyor. CM1 kamera özellikleri ile ön plana çıkıyor ve tamamen manuel bir kontrol imkanı sunuyor. Lensin etrafında bulunan halka manuel kontroller için kullanılabiliyor.

CM1’in telefon özellikleri ise piyasada bulunan pek çok model ile benzer yapıda. 4.7 inç 1080p ekran, Android 4.4, 2.3 GHz dört çekirdekli işlemci, 16GB dahili hafıza, micro SD kart desteği, 4K video çekim imkanı, 100-25600 ISO aralığı, RAW formatı, 21mm gövde kalınlığı, 204 gram ağırlığı telefonun diğer bazı özellikleri…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0