Samsung NX1

Samsung yüksek görüntü kalitesi, hızlı otomatik odaklanma ve kullanım kolaylığı sağlayan, uzman fotoğrafçılar için tasarlanmış yeni fotoğraf makinesi NX1’i Photokina’da tanıttı.

Canon Powershot G7 X
Canon EOS 7D Mark II
Panasonic Lumix CM1 ile yeniden…

Samsung yüksek görüntü kalitesi, hızlı otomatik odaklanma ve kullanım kolaylığı sağlayan, uzman fotoğrafçılar için tasarlanmış yeni fotoğraf makinesi NX1’i Photokina’da tanıttı.

15FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz Algılama noktalı Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi ve 28MP APS-C BSI CMOS Sensor’ü ile NX1’in çok işlevli performansı, en gelenekçi fotoğrafçıların bile profesyonel fotoğrafçılıkla ilgili görüşlerini gözden geçirmelerine neden olacak.

SAMSUNG NX1  7 - Samsung NX1

Yüksek hız ve keskinlik

NX1’in son derece güçlü ve hızlı olan yeni DRIMe V Image Processor görüntü işleyicisi, üstün renk üretimi ve gürültüyü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor ve profesyonel görüntüleme hızını güçlü çekirdeklerle sağlıyor. NX1 ayrıca harici herhangi bir donanıma gerek olmadan 4K UHD video kayıt desteği sunuyor. Böylece film çekimi yapan kullanıcılar, kurguladıkları heyecan verici öyküleri canlı, temiz ve geniş ekranda gerçekçi bir yaklaşımla filme alıp paylaşabiliyorlar.

Samsung’un yeni 205 Faz Algılama noktalı NX Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi; hızı, çevikliği ve odaklama yeteneği ile yarı-profesyonel fotoğrafçılığın sınırlarını yeniden tanımlıyor. En özel anlar göz açıp kapayana kadar geçse de NX1’in birinci sınıf AF hızı (0,055 san) bu anları yakalayıp yıllarca bütün detaylarıyla hatırlamanızı sağlıyor. Ayrıca sektörde lider 15FPS kesintisiz çekim özelliği, NX1 kullanıcılarının hareketli sahneleri kesintisiz olarak izlemelerini ve çekmelerini olanaklı kılıyor.

Geniş Faz Algılama, aynı zamanda NX1’in, kadrajın neresinde olursa olsun bütün nesneleri içgüdüsel olarak takip edebilmesi anlamına geliyor. Fotoğrafçılar enstantaneleri tekrar etmeye gerek kalmadan en kısa anları bile yakalayabiliyor, makineyi anında odaklayıp deklanşöre basabiliyor, böylece hız ve esneklik kazanmış oluyorlar. Bu teknoloji özellikle video meraklıları için ideal. NX1 film çekimi sırasında da Faz AF olanağı sağlıyor, böylece ortaya sağlam ve sarsıntısız görüntüler çıkıyor.

NX1’in hareketli sahneleri yakalamadaki ustalığı, görüntüyü otomatik olarak en doğru anda çeken yeni akıllı Samsung Auto Shot (SAS) özelliği ile daha da artıyor. NX1’in yeni DRIMe V işleyicisi sayesinde ileri donanım algoritmaları, yüksek hızlı hareketleri tanıyabiliyor ve deklanşör gecikmesini gerçek zamanla eşleştirebiliyor. NX1, ISO 100-25600 ve 51200’e geliştirilmiş ISO aralığı sunuyor

Sağlam tasarım, NX1’i toz ve su sıçramalarına dayanıklı hale getiren ve düğme ve tuşlara koruma sağlayan kauçuk contalar ve bağlantı yerleri sayesinde daha da güçleniyor. Dayanıklılığı artıran bu özellikler nedeniyle NX1 kullanan fotoğrafçılar, dış çekim koşulları ne olursa olsun, yakaladıkları her fırsatta hayranlık uyandıran karelere imza atabilecek.

Elektronik Vizör (EVF) 2,36 milyon noktaya sahip XGA OLED ekrandan oluşuyor ve kullanıcılara son derece canlı ve insanı sarmalayan bir göz hizasında çekim deneyimi sağlıyor. NX1’in EVF’yi destekleyen DRIMe V görüntü işleyicisi, deklanşör gecikme süresini yalnızca 0,005 saniyeye indiriyor ve böylece EVF çekilen sahneyi neredeyse hiç gecikme olmadan, gerçek zamanlı olarak yansıtıyor.

Dokunmatik 3 inç FVGA Super AMOLED ekran parlak bir aydınlatmaya ve doğal görünüşe sahip. Üzerinde LCD panel bulunan tek kompakt kamera sistemi olan NX1’nin UI senkronize durum ekran penceresi WB, sürücü ve pil durumu gibi birçok gelişmiş fotoğraf makinesi ayarını gösteriyor, böylece fotoğraf makinesi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kumanda edilebiliyor.  

Bağlanabilirlik…

Wi-Fi özelliği bulunan NX1 en hızlı ve ileri bağlanabilirlik özelliklerine ek olarak kablosuz yayın üzerinden kullanıcıların UHD TV’de 4K filmler izlemesini mümkün kılıyor. Olağanüstü veri aktarım hızıyla kullanıcılar herhangi bir gecikme olmadan, hızlı bir biçimde hem büyük fotoğrafları hem de Full HD videoları gönderebiliyorlar. Ayrıca NX1 dünyanın ilk Bluetooth desteğine sahip kompakt sistem fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0