Panasonic Lumix TZ30 ve TZ25

Profesyonel kalitede fotoğrafçılık becerilerini kompakt ve taşınabilir tasarımlarda buluşturarak her yaştan ve her kesimden fotoğraf severin kullanımına sunan Panasonic, 2012’de tüketicilerle buluşacak yeni dijital fotoğraf makinelerini Panasonic Convention 2012 etkinliğinde tanıttı.

İdeal yol arkadaşı Panasonic TZ30
Panasonic Lumix DMC-GF5
Lumix G serisini iPad ile keşfedin

Profesyonel kalitede fotoğrafçılık becerilerini kompakt ve taşınabilir tasarımlarda buluşturarak her yaştan ve her kesimden fotoğraf severin kullanımına sunan Panasonic, 2012’de tüketicilerle buluşacak yeni dijital fotoğraf makinelerini Panasonic Convention 2012 etkinliğinde tanıttı. Tasarım yönünden daha da kompakt hale getirilen, teknoloji yönünden de daha da gelişmiş özelliklere kavuşan yeni Panasonic Lumix dijital fotoğraf makinelerinin tümü bundan böyle standart bir USB kablosuyla şarj edilebiliyor.

Panasonic’in Lumix ürün gamına eklenen bir diğer yeni özellik ise panoramik çekim. Kullanıcılar, seri çekim sonucunda birleştirilen panoramik görüntüler sayesinde çok geniş manzaraların 360 derecelik görüntüsüne kavuşabiliyorlar. Yine tüm ürünlerde bulunan Otomatik Rötuş özelliği sayesinde çekilen fotoğrafların renkleri otomatik olarak düzenleniyor. Leica markasıyla işbirliğini sürdüren Panasonic, 2012 Lumix ürün gamının çoğu üyesinde yine Leica lenslere yer verdi.

Panasonic DMC TZ31 Tanzen - Panasonic Lumix TZ30 ve TZ25

Panasonic Lumix TZ30

Yeni Leica DC Vario-Elmar lensi ile 20x optik zoom yapabilme becerisine kavuşan TZ serisinin yeni üyesi, 24mm’lik ultra geniş açısıyla geniş alanları fotoğraf severlerin karesine kolayca sığdırabiliyor. TZ30’un tamamen yeniden tasarlanan mekanik yapısı yüksek zoom oranı ile Nano Yüzey kaplama gibi ileri teknolojileri bir araya getiriyor. Lumix TZ30’un dahili GPS işlevi ise cihazla birlikte sunulan DVD’ye yüklü harita verilerini içeriyor. Dokunmatik ekran özelliğine sahip Panasonic Lumix TZ30, standart bir USB kablosu ile şarj edilebiliyor.

Türkiye için tavsiye edilen tüketici satış fiyatı: 1299 TL

Panasonic DMC TZ25k slant - Panasonic Lumix TZ30 ve TZ25

TZ30’un zarif kardeşi Panasonic Lumix TZ25

24mm geniş açı ve 16x optik zoomlu Leica DC Vario-Elmar lens ile donatılmış olan Panasonic Lumix TZ25 ince ve cep boyutunda bir tasarıma sahip. Akıllı Zoom teknolojisi ile 32x zoom eşdeğerine kadar çıkabilen TZ25, Panasonic’in fotoğraf çekimini kolaylaştıran optik görüntü sabitleyici ve iA modu (Akıllı Otomatik) özelliklerini de barındırıyor.

Türkiye için tavsiye edilen tüketici satış fiyatı: 1099 TL

 

  

YORUMLAR

WORDPRESS: 0