Kodak Türkiye’de Nart Bilişim’le Yola Devam Ediyor

Kodak Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Komal Sharma ile Kodak’ın geleceğini ve Türkiye’deki organizasyonunu konuştuk. Bu söyleşinin detaylı yazısını Fotoğraf Dergisi Nisan sayısında okuyabilirsiniz.

Leica ve Huawei işbirliği genişliyor
Prof. Sabit Kalfagil’i kaybettik
RAW formata ilk engel!

Kodak Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Komal Sharma ile Kodak’ın geleceğini ve Türkiye’deki organizasyonunu konuştuk. Bu söyleşinin detaylı yazısını Fotoğraf Dergisi Nisan sayısında okuyabilirsiniz.

kodaknart - Kodak Türkiye’de Nart Bilişim’le Yola Devam Ediyor

Özellikle son aylarda Kodak’ın iflas ettiğine dair pek çok haber yayınlandığı söylediğimiz Komal Sharma, Kodak’ın son durumu ile ilgili şunları söyledi: “Kodak ve ABD ‘deki iştirakleri, bölüm 11 yeniden yapılanma adı verilen süreç başvurusunda bulunmuşlardır. ABD dışındaki iştirakler bu başvurunun dışındadır ve operasyonlarını eskisi gibi devam ettireceklerdir. Bölüm 11, şirketlerin operasyonlarına devam ederken yeniden yapılanmalarını ve organizasyonel değişiklikler yapmalarını sağlayan bir süreçtir. İşlerin tasfiyesi değildir. Birçok ülkedeki iflas sürecinden açıkça çok farklı bir şeydir. Yeniden yapılanma sürecinde Kodak, likiditesini arttırmak, stratejik olmayan fikri mülkiyet haklarını paraya çevirmek, geçmişten gelen maliyetlerini adil bir şekilde çözümlemek ve şirketi en karlı iş kollarına odaklanarak ileriye götürmeyi böylece daha güçlü ve daha sağlam bir kurumsal yapıya kavuşturmayı amaçlamaktadır.”

Bu sürecin Türkiye’deki mevcut organizasyonu ve Kodak müşterilerini etkilemeyeceğini belirten Sharma, “Mal ve hizmetlerimizin sağlanması bu süreçten önce nasıl ise aynı şekilde devam edecektir. Kağıt ve kimya gibi ürünlerde yeterli stokları ve teslim sürelerini sağlamaya devam edeceğiz. Sözleşme yükümlülüklerimizin yanı sıra tüm garanti yükümlülüklerimizi de yerine getirmeye devam edeceğiz. Dolayısı ile Türkiye’deki müşterilerimiz için her hangi bir etkisi olmayacaktır” dedi.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’de Nart Bilişim ile çalışmaya devam edeceklerini belirten Komal Sharma, baskı konusuna odaklandıklarını ve bu konuda yeni ürünlerin yakında çıkacağını da sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0