Nokia 808, 41MP sensör çözünürlüğü ile çıktı

Toplam sensör çözünürlüğü 41 milyon piksel (piksel boyutu 1,4 microns) olan Nokia 808 PureView, 16:9 formatında 34 MP, 4:3 formatında da 38 MP fotoğraf çekebiliyor.

En iyi 10 iPhone kamera aksesuarı
Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı
Biri ince mi dedi?

Nokia 808 PureView yüksek çözünürlüklü 41 milyon piksel sensör, Carl Zeiss mercek ve Nokia’nın geliştirdiği over-sampling teknolojisini bir araya getiriyor. Bu, standart çözünürlüklerde (2/3, 5 ve 8 MP) netlikten ödün vermeden zoom yapabilmek ve yedi piksellik bilgiyi bir piksele sıkıştırmak suretiyle en net görüntüyü elde edebilmek anlamına geliyor. Böylece yüksek çözünürlüklerde (maksimum 38 MP) görüntüleri yakalamak, zoom yapmak, keserek yeniden boyutlandırmak ve görülmesini istediğiniz detaylara odaklanmak mümkün oluyor.

Nokia 808 PureView feature camera - Nokia 808, 41MP sensör çözünürlüğü ile çıktı

Hareketsiz görüntü teknolojisine ek olarak Nokia 808 PureView, kayıpsız 4x zoom ile full HD 1080p video kaydetme ve oynatmanın yanı sıra Nokia Rich Recording özellikli ilk telefon olma niteliğini taşıyor. Rich Recording, daha önce yalnızca ekstra bir mikrofonla elde edilebilen CD kalitesinde ses kaydı elde etmeye olanak tanıyor. Nokia 808 PureView herhangi bir stereo ses içeriğini herhangi bir kulaklıkta surround ses deneyimine dönüştüren özel Dolby Kulaklık ve 5.1 kanal surround ses için Dolby Digital Plus teknolojisi sunuyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0