Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı

Nokia cep telefonlarında görülmüş en iyi kameraya sahip Nokia 808 Pureview’ın tanıtımını Kapadokya’da yaptığı etkinlikle gerçekleştirdi. Nokia Türkiye Ülke Müdürü Çiçek Uyansoy İcan’ın da hazır bulunduğu etkinlikte 41 milyon piksellik sensöre sahip Nokia 808 Pureview teknolojisinin detayları anlatıldı.

En iyi 10 iPhone kamera aksesuarı
Cep telefonu ile fotoğraf çekilir mi?
Nokia 808, 41MP sensör çözünürlüğü ile çıktı

Nokia cep telefonlarında görülmüş en iyi kameraya sahip Nokia 808 Pureview’ın tanıtımını Kapadokya’da yaptığı etkinlikle gerçekleştirdi. Nokia Türkiye Ülke Müdürü Çiçek Uyansoy İcan’ın da hazır bulunduğu etkinlikte 41 MP’li Nokia 808 Pureview teknolojisinin detayları anlatıldı. Usta fotoğrafçı Faruk Akbaş’ın katıldığı etkinlikte 2012 Temmuz ayında ülkemizde piyasaya sunulacak Nokia 808 Pureview ile çekilmiş kareler katılımcılarla paylaşıldı.

 Nokia 808 PureView 4 - Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı                                                                                                      

Kameralı cep telefonlarının gelişmesi ile yeni bir alan haline gelen “cep telefonu fotoğrafçılığı” Nokia 808 Pureview ile yeni bir boyut kazanıyor. Nokia 808 Pureview tanıtımı için Kapadokya’da düzenlenen etkinlikte Fotoğraf Bilgi Merkezi olarak biz de yer aldık ve bu yeni modeli test etme imkanı bulduk. İnovasyona verdiği öneme paralel olarak Nokia, 41 milyon piksellik Nokia 808 Pureview ile tüketicilere daha iyi ve daha farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Nokia 808 Pureview 41 MP kamera ile görüntü teknolojilerinde bir devrime öncülük ederek PureView teknolojisiyle üst düzey görüntü deneyiminde yeni bir endüstri standardının öncülüğünü yapıyor.

Carl Zeiss Kalitesi

Nokia 808 PureView yüksek çözünürlüklü 41 milyon piksel sensör, Carl Zeiss optik ve Nokia’nın geliştirdiği over-sampling teknolojisini bir araya getiriyor. Bu, standart çözünürlüklerde (2/3, 5 ve 8 milyon piksel) netlikten ödün vermeden zoom yapabilmek ve yedi piksellik bilgiyi bir piksele sıkıştırmak suretiyle hayal edebileceğiniz en net görüntüyü elde edebilmek anlamına geliyor. Böylece yüksek çözünürlüklerde (maksimum 38 milyon piksel) görüntüleri yakalamak, zoom yapmak, keserek yeniden boyutlandırmak ve görülmesini istediğiniz detaylara odaklanmak mümkün oluyor. Düşük aydınlatmalı ortamlardaki üstün performansı ve e-posta, MMS ve sosyal ağlarda paylaşmak için yoğun boyuttaki görüntü dosyalarını kaydedebilme özelliği ile Nokia 808 PureView, herkesin her koşulda bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünen fotoğraflar çekebilmesine olanak tanıyor.

Full HD video kayıt

Üstün hareketsiz görüntü teknolojisine ek olarak Nokia 808 PureView, kayıpsız 4X zoom ile full HD 1080p video kaydetme ve oynatmanın yanı sıra Nokia Rich Recording özellikli ilk telefon olma niteliğini taşıyor. Rich Recording, daha önce yalnızca ekstra bir mikrofonla elde edilebilen CD kalitesinde ses kaydı elde etmeye olanak tanıyor. Nokia 808 PureView herhangi bir stereo ses içeriğini herhangi bir kulaklıkta surround ses deneyimine dönüştüren özel Dolby Kulaklık ve 5.1 kanal surround ses için Dolby Digital Plus teknolojisi sunuyor.

Faruk Akbas Nokia 808 PureView 1 - Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı

Faruk Akbas Nokia 808 PureView 3 - Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı

Fotoğraflar: Faruk Akbaş

Faruk Akbaş’tan tam not

Fotoğraf Dergisi ve Fotoğraf Bilgi Merkezi yazarlarından fotoğrafçı Faruk Akbaş Nokia 808 PureView ile ilgili olarak şunları söyledi: “Fotoğraf çekmeyi seviyor olabilirsiniz ama fotoğraf makinenizi her an yanınızda taşıyamazsınız. Nokia 808 PureView işte tam da bu noktada hayatınızı kolaylaştırıyor. Fotoğraf makinelerinde olan birçok fotoğraf ayarını kolay bir arayüz üzerinden yapabildiğiniz Nokia 808 PureView, 41 MP’lik kamerasıyla fotoğraf dünyasında çıtayı epey yükseltiyor.”

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0