Kara Kıta’nın vahşi doğasını keşfetmeye ne dersiniz?

Bin bir çeşit doğa güzellikleri ve otantik yönleriyle merak uyandıran kara kıta Afrika’nın vahşi doğasını keşfetmek ve fotoğraflamak için geleneklerini sürdüren kabileleri, hayvanlar aleminin büyük beşlisini ve sonsuz çeşitlilikteki ekosistemiyle Kenya’yı fotoğraf ustası Faruk Akbaş’ın önderliğindeki Gazella Foto Safari fotoğraf turu farkıyla keşfettik.

Kenya’da foto-safariye var mısınız?
Sri Lanka’da Fotosafari
Aynasız fotoğraf makinesi ile safari çekilir mi?

ADVERTORIAL

Bin bir çeşit doğa güzellikleri ve otantik yönleriyle merak uyandıran kara kıta Afrika’nın vahşi doğasını keşfetmek ve fotoğraflamak için geleneklerini sürdüren kabileleri, hayvanlar aleminin büyük beşlisini, renkleriyle görsel bin bir şölen oluşturan flamingo nüfusunun en yoğun olduğu Nakuru Gölü’nü ve sonsuz çeşitlilikteki ekosistemiyle dünya üzerinde başka bir hayatın mümkün olduğunun en güzel örneğini sunan Kenya’yı fotoğraf ustası Faruk Akbaş’ın önderliğindeki Gazella Foto Safari fotoğraf turu farkıyla keşfettik.

kenya grs - Kara Kıta’nın vahşi doğasını keşfetmeye ne dersiniz?

Kenya’dan izlenimlerimiz

  • Bölgenin en elverişli mevsiminde planlanan bu geziyle hayal edebileceğimizden çok daha fazla canlı türünü bir arada görme fırsatı elde ettik.
  • Güne milyonlarca pembe flamingo ile başlayarak Nakuru Gölü’nü hafızalarımıza kazıdık…
  • Bugüne kadar sadece belgesellerde görmeye alıştığımız “büyük beşli”yi, yani aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanı Masai Mara’da yakından gözlemledik.
  • Şehir hayatından çok uzakta, Savara’nın içerisindeki lüks bungalowlarda günün yorgunluğunu atarak keyif yaptık.
  • Dergi sayfalarında özenerek baktığımız vahşi yaşamı en yakından ve tam ortasından fotoğraflayabilme fırsatını yakaladık.
  • En çılgın safarinin, en lüks halini tecrübe ettik.
  • Afrika kıtasının gelişmiş başkentlerinden Nairobi’yi yakından ve uzman tur rehberleri eşliğinde keşfe çıktık.
  • Yine de tüm bunları yeterli bulmayıp, küreselleşme trendleri karşısında geleneklerinden ödün vermeden yaşamlarını sürdüren Masai kabilesinin kültürlerine birebir tanık olduk.

kenya gazella3 - Kara Kıta’nın vahşi doğasını keşfetmeye ne dersiniz?

kenya gazella4 - Kara Kıta’nın vahşi doğasını keşfetmeye ne dersiniz?

Vietnam ve Kenya ile sınırlı kalmayıp Sri Lanka’da gerçekleşecek olan ve yine usta fotoğrafçı Faruk Akbaş’ın eşlik edeceği Gazella Turizm’in üçüncü fotoğraf turuna katılmaya ne dersiniz?

Güney Asya’nın belgesellere konu olan doğası ve Budist inanış için kutsal sayılan tarihi tapınakları buda heykellerini keşfetmek isteyen maceraseverler 18-26 Ağustos tarihleri arasında Gazella Turizm ile görsel bir şölen yaşıyor.

Foto-Safari turları ile ilgili ayrıntılı bilgi için:  http://www.gazellafotosafari.com/

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0