Panasonic’in Yeni Aynasızı: Lumix GX1

Panasonic Lumix G serisinin en yeni üyesi Lumix GX1, ceket cebine sığacak boyuttaki değiştirilebilir lens sistemli bir fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılık becerisini bir sonraki seviyeye taşıma imkânı sağlıyor. Şık tasarımlı yeni Lumix GX1, sunduğu yüksek görüntü kalitesi ve sahip olduğu kullanımı kolay özellikler sayesinde hayatın en değerli anlarının mükemmel karelere sığdırılabilmesini sağlıyor.

Yeni EOS adaptörleri geliyor
Ayna ayna söyle bana nedir bu SLT?
Panasonic DMC-GX7

Panasonic Lumix G serisinin en yeni üyesi Lumix GX1, ceket cebine sığacak boyuttaki değiştirilebilir lens sistemli bir fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılık becerisini bir sonraki seviyeye taşıma imkânı sağlıyor. Şık tasarımlı yeni Lumix GX1, sunduğu yüksek görüntü kalitesi ve sahip olduğu kullanımı kolay özellikler sayesinde hayatın en değerli anlarının mükemmel karelere sığdırılabilmesini sağlıyor. 

Panasonic Lumix GX1 300x179 - Panasonic'in Yeni Aynasızı: Lumix GX1

Cebinizdeki şıklık

Metalik gri ve siyah renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan Panasonic Lumix GX1’in klasik bir fotoğraf makinesinin sahip olduğu zarif tasarımı taşıyor. Yalnızca 413 gram ağırlığındaki Lumix GX1 rahat bir tutuşun yanı sıra hem güçlü hem de gösterişli alüminyum şasiye sahip. Böylece kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar kaliteli fotoğraf becerisini sergileyebiliyor.

Yüksek kaliteli ve yaratıcı fotoğrafçılık artık herkes için çok kolay

Panasonic’in Lumix G serisi mikro sistem fotoğraf makineleri fotoğrafçılık becerisini büyük, karmaşık ve ağır DSLR fotoğraf makinesi kullanmak zorunda olmadan ilerletmek isteyenler için mükemmel seçenekler sunuyor. Panasonic Lumix GX1’in 16.0 milyon piksellik görüntü sensörü, kompakt fotoğraf makinelerindekinden çok daha büyük. Bununla birlikte makinenin sahip olduğu, Otomatik Odaklamayı da içeren sezgisel otomatik çekim modları ve tam kapsamlı gelişmiş özellikler, fotoğraf severlerin hayatlarında gördükleri her şeyi orijinallerine sadık kalarak kaydetmelerini sağlıyor.

Yaşamın hızına ayak uyduranların tercihi

Hayatın koşuşturmacası içerisinde benzersiz bir fotoğrafçılık becerisi sergilemek öncelikle “hız” ile mümkün oluyor. Panasonic Lumix GX1’in yüksek hızlı ve olağanüstü kesinlikte otomatik odaklaması fotoğraf severlere karşılarına çıkan tüm anları en ufak bir ayrıntıyı bile kaçırmadan yakalama imkânı sunuyor. Panasonic Lumix GX1’in 0,09 saniye ile kompakt sistem fotoğraf makineleri arasında en hızlı otomatik odaklamaya sahip. Saniyede 20 kareye ulaşan seri çekim hızı ise çok hızlı hareket eden nesnelerin bile mükemmel bir şekilde fotoğraflanmalarını sağlıyor. 

Mükemmel uyum

Panasonic Lumix G serisi fotoğraf makineleri için 14 adet değiştirilebilir lens arasından seçim yapılabiliyor. Dünyanın en geniş çeşitli lens serisi ile böylece herkes, her ana hazır hale gelebiliyor. Panasonic’in ultra kompakt elektronik power zum X lenslerinden oluşan yeni serisine dahil 14-42mm pancake “X Zum” bunlardan biri. Panasonic’in yeni power zum X lensleri yüksek kaliteli fotoğrafçılığı cebe sığdırma devrimi için ideal özelliklere sahip. 

Panasonic Lumix GX1 lifestyle - Panasonic'in Yeni Aynasızı: Lumix GX1

Kilit özellikler:

Olağanüstü görüntü kalitesi: 16.0 milyon piksel Live MOS Four Thirds Sensör ve yüksek teknolojili görüntü işleyicisi Venus Engine sayesinde Panasonic Lumix GX1 hem olağanüstü görüntü kalitesi hem de ISO 12800 derecesinde düşük ışık duyarlılığı sunuyor. 

Şık, ultra kompakt ve hafif:  Panasonic Lumix GX1’in sahip olduğu şık tasarım, tarzını günün her anında yansıtmak isteyenler için ideal.

Yaratıcılığın en büyük destekçisi: Panasonic Lumix GX1’in klasik görünümlü mükemmel şasisinin arkasında fotoğrafçıların hayatını kolaylaştıran, kullanımı kolay özellikler yatıyor. GX1’in en önemli farklarından bir tanesi kontrolü tamamen kullanıcıya bırakması. Harici iki buton ve yazılım sekmesinde bulunan iki menü aracılığıyla kullanıcı ayarları tamamen kendine göre yapabiliyor. Makinenin 0,09 saniye hızındaki otomatik odaklama özelliği mükemmel fotoğrafların anında çekilebilmesini sağlıyor. Otomatik odaklama modları arasında çoklu bölge AF, Yüz Algılama ve otomatik odaklama takibi yer alıyor. Bu özellikler Panasonic Lumix GX1’in hareket halinde olsalar dahi tüm nesnelere “kilitlenmesini” sağlıyor. Cihazın entegre flaşı ise ışık seviyesi nasıl olursa olsun mükemmel fotoğraflar çekilebilmesini sağlıyor. 3D fotoğraf çekimine imkân tanıyan özel bir dijital değiştirilebilir lensle 3D fotoğraf çekimi de yapılabiliyor.

Her anın daha fazlasını yakalamanızı sağlayan kontrol: Panasonic Lumix GX1’in sezgisel kullanımlı dokunmatik ekranı fotoğraflar üzerinde tam kontrol sağlıyor. Bir nesneye odaklanma ya da onu odak dışında bırakma, geniş LCD ekrana yapılacak tek bir dokunuşla gerçekleştirilebiliyor. Panasonic’in Akıllı Otomatik Plus (iA+) işlevi ise fotoğrafa yeni başlayan kullanıcıların bile profesyonel seviyede fotoğraflar çekebilmelerini sağlıyor.

Full HD film kaydı: Panasonic Lumix GX1’in kalitesi yalnızca fotoğraflarla sınırlı değil. 16.0 milyon piksel sensör, makinenin Full HD AVCHD 1920×1080, 50i kalitesinde, stereo sesli, profesyonel film kalitesine ulaşmasını sağlıyor. Uzun kayıt süreleri, anında erişim kontrolleri, gelişmiş AF sistemi ve film çekimi için özel üretilmiş Lumix G lensler sayesinde Panasonic Lumix GX1 mükemmel filmlerin kolaylıkla çekilebilmesini sağlıyor. Çekilen filmlerin AVCHD formatında olması da görüntü sıkıştırma ve AV ekipmanları ile uyumluluk açısından ayrı bir avantaj yaratıyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0