Pentax Ricoh WG-5 GPS

Pentax Ricoh su geçirmez yeteneği, gelişmiş GPS fonksiyonları ve darbeye dayanıklı performansına sahip WG-5 GPS dijital kompakt fotoğraf makinesini duyurdu.

İdeal yol arkadaşı Panasonic TZ30
Nikon’dan iki yeni dayanıklı kompakt
Canon’dan iki yeni superzoom kompakt

Pentax Ricoh su geçirmez yeteneği, gelişmiş GPS fonksiyonları ve darbeye dayanıklı performansına sahip WG-5 GPS dijital kompakt fotoğraf makinesini duyurdu.

WG 5 GPS orange - Pentax Ricoh WG-5 GPSRicoh su geçirmez dijital kompakt fotoğraf makinesi serisinin en üst modeli olarak geliştirilen, RICOH WG-5 GPS 2.2 metre yükseklikten düşme karşı darbeye dayanıklı, 14 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğindedir. Makine bu niteliklerine ek olarak -10 dereceye kadar düşük ısılara dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Geniş diyafram açıklığı (F2.0), 4 kat yakınlaştırma sağlayan lensi ve arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü kombinasyonu, iyi aydınlatmaya sahip olmayan su altı ve gece çekimlerinde yada kapalı alan spor çekimlerinde bile yüksek kaliteli ve grensiz fotoğraflar çekmenizi sağlar. Aynı zamanda foto grafik yaratıcılığı geliştirmek için sahneye özel beyaz dengesi, Mermaid modu için yaratılmış yeni bir flaş mod gibi Pentax DSLR kullanıcıları arasında popüler olan yeni geliştirilmiş özellikler eklenmiştir. Temel özelliği olan sağlamlık ve dayanıklılığı, çift titreşim engelleme özelliği, Full HD video çekimi (1920×1080) ve 3” geniş ekranı ile destekleyen WG-5 GPS, çekilen görüntülerin üzerine pozisyon verilerini ve seyahat günlüğü verilerini kaydetmek için GPS ünitesi ile donatılmış olarak geliyor. Ayrıca basınç / yükseklik / derinlik bilgilerini veren RICOH WG-5’de dijital pusula da bulunuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0