Petzval Lens Yeniden Doğdu

Zenit ve Lomography mühendisleri, 1840’ların orijinal Petzval lensini yeniden çizip, hesaplayıp, ölçerek günümüzün modern DSLR fotoğraf makinelerine uyarladı. Orijinal lensle aynı özellikleri taşıyan yeni tasarım, analog ve dijital fotoğraf makineleriyle uyumlu.

Film Kullananlara Müjde!
Deneysel Lomography Lens Kitleri
Lomo’Instant Wide

Zenit ve Lomography mühendisleri, 1840’ların orijinal Petzval lensini yeniden çizip, hesaplayıp, ölçerek günümüzün modern DSLR fotoğraf makinelerine uyarladı. Orijinal lensle aynı özellikleri taşıyan yeni tasarım (döngüsel bokeh etkisi, keskinlik, geniş diyafram ve yüksek kontrast) ayrıca analog ve dijital fotoğraf makineleriyle de uyumlu.

petzval - Petzval Lens Yeniden Doğdu

Modern zaman SLR fotoğraf makineleriyle 175 yıllık geçmişi olan özel bokeh etkisini tekrar oluşturabilirsiniz. f2.2 diyafram, dar alan derinliği, alan eğriliği, odak alanında inanılmaz yüksek keskinlik gibi özellikleri ile odakladığınız objenin keskin, çevresinin ise hiç görmediğiniz gibi döngüsel bir bulanıklığa sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Orijinal lens siyah & beyaz fotoğrafçılık için üretilmişken, yeni Petzval lens günümüzün renkli analog ve dijital fotoğraflarından yüksek performans göstermesi için çok katlı lens ile üretilmiş.

Petzval lens Nikon F ve Canon EF bağlantılı dijital ve analog SLR fotoğraf makineleriyle uyumlu, böylece Petzval görüntüsünü film, piksel görüntüler ve videolara bile yansıtmak mümkün.

Petzval Mikrositesi: http://microsites.lomography.com.tr/petzval-lens/

Lensin Teknik Özellikleri:

Odak Uzunluğu: 85mm

Maksimum Diyafram Açıklığı: f/2.2

Diyafram Ayarları: F/16’ya kadar

Görüntü Dairesi: 44mm

Görüş alanı: 30 derece

Lensin takılabildiği makineler: Canon EF ve Nikon F

Elektronik Kontak: Yok

En yakın odaklama uzaklığı: 1m

Odaklama Mekanizması: Dişli Odaklama Mekanizması

Filtre Bağlantısı: 67mm

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0