Retina ekranlı MacBook Pro geliyor

Apple San Francisco’da düzenlediği etkinlikte, yeni retina ekranlı MacBook Pro ve yeni MacBook Air modellerini tanıttı. Yeni MacBook Pro, 15.4 inç ekran ile 2880x1800 piksellik çözünürlük sunuyor.

Apple dijital fotoğraf makinesi yaptı!
Yeni iMac modellerinde Thunderbolt Rüzgarı
Apple yeni ürünleri ile şaşırttı!

Apple San Francisco’da düzenlediği etkinlikte, yeni retina ekranlı MacBook Pro ve yeni MacBook Air modellerini tanıttı. Her iki seride de USB 3.0 girişleri mevcut, ayrıca MacBook Air modelinde 512GB SSD hard disk seçeneği bulunuyor. Tanıtımda en çok ilgiyi retina ekrana sahip olan MacBook Pro modelleri çekti. Artık optik sürücüsü olmayan yeni MacBook Pro’nun kalınlığı böylece 1.8cm’ye kadar inmiş oldu. 15.4 inç ekran ile 2880×1800 piksellik çözünürlük sunan yeni model yaklaşık 2 kğ ağırlığa sahip.

MacBook Pro - Retina ekranlı MacBook Pro geliyor

Intel'in 2.7 GHz hızına sahip Ivy Bridge tabanlı Core i7 işlemcisini kullanan MacBook Pro, hızını Turbo Boost ile 3.7 GHz'e kadar çıkartabiliyor. 4 çekirdekli yapıda olan işlemciye NVIDIA Kepler GeForce GT650M GPU grafik işlemcisi de eklenince görüntü işleme ile ilgilenen tüm fotoğraf severler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ayrıca opsiyonel olarak 16GB'a kadar çıkartılabilen RAM, 768 GB'a kadar yükseltilebilen SSD hard disk, arkadan aydınlatmalı klavye, multi touch touchpad makinenin diğer öne çıkan özellikleri arasında.

MacBook Pro’nun fiyatları ise, 2199 ile 2799 dolar arasında değişiyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0