Yeni Mac’ler Türkiye’de de satışta

Mac tutkunlarının merakla beklediği Retina ekranlı yeni MacBook Pro ve yenilenen MacBook Air, Bilkom güvencesiyle teknomarketlerde ve yetkili Apple satış noktalarında satışa sunuldu.

Apple yeni ürünleri ile şaşırttı!
Yeni iMac modellerinde Thunderbolt Rüzgarı
iPhone için uzaktan kumanda

Yeni MacBook Pro Retina ve MacBook Air modelleri, Türkiye’nin yetkili Apple distribütörü Bilkom güvencesiyle kullanıcılarıyla buluşmaya başladı. Taşınabilir Mac ailesinin daha da güçlendirilmiş yeni üyeleri, eklenen üstün teknik özellikleri ve uzun pil ömürleriyle dikkat çekiyor.

MAC BOOK PRO - Yeni Mac’ler Türkiye’de de satışta

Yeni MacBook Pro, Piksel Kavramını Ekranlardan Kaldırıyor

Retina Display özelliği kazanan yeni MacBook Pro’lar 5 milyon piksellik ekran çözünürlüğü ile yüksek çözünürlükteki görsellerin çok gerçekçi görünmesini sağlıyor. Evimizdeki yüksek çözünürlüklü TV’lerimizden yaklaşık 3 kat daha fazla detay gösterebiliyor. Bu sayede yeni MacBook Pro ile yapılan işlerde hayal gücünün sınırları zorlanıyor.

Retina Display özelliği ile yüksek renk kalitesini korurken, parlaklığı azaltıyor; günışığında ya da yoğun ışıklı ortamlarda da çok net bir şekilde ekran görüntüsü sunan yeni MacBook Pro, yeni tasarımıyla neredeyse MacBook Air kadar ince…

Yeni MacBook Pro’lar’ın uzun pil ömrü ile tek bir şarjda çok daha fazla iş yapılabiliyor. Yüksek çözünürlüklü bir ekrana, daha fazla işlem gücüne, daha yüksek grafik performansına ve hayli ince bir tasarıma sahip bir bilgisayar için 7 saat pil ömrü oldukça dikkat çekici bir özellik niteliğinde… Üstelik uyku modundaki MacBook Pro bir gün, bir hafta ve hatta bir ay sonra bile istenilen zamanda anında çalışmaya başlıyor. OS X Mountain Lion’daki Power Nap sayesinde bilgisayarınız uykuda iken bile e-mail ve takvim davetiyesi alabiliyor.

Yeni nesil MacBook Pro, 720p çözünürlüğündeki HD FaceTime kamera, multi touch destekli cam touchpad, arkadan aydınlatmalı klavye, çift mikrofon gibi yenilikleriyle Mac tutkunlarını cezbediyor.

MacBook Air artık daha da hızlı ve güçlü

MacBook Air’lar da MacBook Pro’lar gibi daha uzun pil ömrüne sahip. Bu da web’de gezinmek, fotoğraf düzeltmek ve video seyretmek gibi eğlenceli şeylere daha fazla zaman ayırabilmek anlamına geliyor. MacBook Air’ların pil ömrü 11 inçlik modellerinde 5 saate ve 13 inçlik modellerinde 7 saate kadar çıkabiliyor. MacBook Air’lar uyku modunda 30 güne kadar pil ömrünü koruyor ve istenildiği zaman anında çalışmaya başlıyor. Piller ayrıca 1000 kereye kadar şarj edilebiliyor.

Yeni MacBook Air, klasik sabit disklere göre dört kata kadar daha hızlı olması sayesinde anında açılıyor ve verilere çok daha hızlı erişim sağlayan flaş depolama özelliğiyle dikkat çekiyor. 4 GB belleği ve 8 GB'a kadar yapılandırma seçeneğiyle, yoğun bellek kullanan uygulamaları kolayca çalıştırabiliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0