Üçüncü Nesil Yeni iPad

Merakla beklenen yeni iPad, San Francisco’da yapılan bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Üzerinde uzunca bir süredir çeşitli haberler yapılan ve sosyal medyada en çok konuşulan teknoloji ürünlerinden olan yeni iPad’i Apple’ın CEO’su Tim Cook tanıttı.

Apple yeni ürünleri ile şaşırttı!
En iyi 10 iPhone kamera aksesuarı
Cep telefonu ile fotoğraf çekilir mi?

Merakla beklenen yeni iPad San Francisco’da yapılan bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Üzerinde uzunca bir süredir çeşitli haberler yapılan ve sosyal medyada en çok konuşulan teknoloji ürünlerinden olan iPad’i Apple’ın CEO’su Tim Cook tanıttı.

iPhoto iPad White Edit PRINT - Üçüncü Nesil Yeni iPad

Yeni iPad modeli diyoruz çünkü herkesin beklediği gibi iPad3 ismi ile çıkmayan iPad, Apple’ın bu konudaki stratejisini de ortaya koyuyor. Bazı kesimleri pek de memnun etmeyen ve iPad2’den çok da farklı olmayan yeni iPad’in en ucuz modeli 16 WiFi 499 dolardan satışa çıkacak. En pahalı modeli ise, 64GB WiFi+4G 829 dolar olacak.

Gelelim yeni iPad’in iPad2’den en önemli farklarına… .Unutmadan hemen belirtelim iPad2 satışları devam ediyor ve fiyatları 100 dolar aşağı çekildi bile.

iPad iPhoto Hero PRINT - Üçüncü Nesil Yeni iPad

Yeni iPad’in en dikkat çeken özelliği, eski modeline kıyasla oldukça artırılan ekran çözünürlüğü. Ekran çözünürlüğü 2048×1536 piksel oldu. A5X dört çekirdekli işlemci çok daha hızlı bir performans sağlarken bizim için en önemli yenilik ise kamerasında oldu. Yeni iPad’ın kamerası arka tarafında ve 5 milyon piksel “iSight” çözünürlüğe sahip. 5 elemanlı bu yeni kamera f2.4 diyafram değeri ile bizleri ne kadar mutlu eder deneyip hep beraber göreceğiz.

Toplantıda iPhoto’nun artık iPad için de kullanılacağı duyuruldu. iPhoto uygulaması ile dosya büyüklüğü fazla olan fotoğraflar da artık iPad ile işlenebilecek. iPhoto uygulamasını dikkat çekici bir seviyeye çıkaran Apple, fotoğraf severleri belki yeni iPad ile olmasa da iPhoto ile sevindirecek gibi gözüküyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0