Samsung sektörden çıkıyor mu?

Dijital fotoğraf makinesi pazarında 2012, 2013 ve 2014 yıllarında piyasaya sunduğu pek çok başarılı model ile konuşulan ve o yıllarda yüksek pazarlama bütçeleri kullanan Samsung istediği çıkışı bir türlü sağlayamadı.

Android’li makinelere bir yenisi daha eklendi
Aynasız Fotoğraf Makineleri
Samsung NX200

Dijital fotoğraf makinesi pazarında 2012, 2013 ve 2014 yıllarında piyasaya sunduğu pek çok başarılı model ile konuşulan ve o yıllarda yüksek pazarlama bütçeleri kullanan Samsung istediği çıkışı bir türlü sağlayamadı. Özellikle 2013 yılında satışa sunduğu NX300 modeli ile aynasız fotoğraf makinesi pazarına yeni bir soluk getirmişti. Hatta NX300 için atletizmin süper starı Usain Bolt ile ortak projeler ve reklam çekimleri de yapılmış, pek çok farklı ülkede gösterilmişti. Samsung 2015 yılında ise sadece NX500 modelini çıkardı.

samsung cekiliyor - Samsung sektörden çıkıyor mu?Akıllı cep telefonu sektöründe pazar payını artırmaya çalışan Samsung, kar etmeyen departmanları kapatıyor. Pek çok Avrupa ülkesinde fotoğraf makinesi satışlarını durduran Samsung, Türkiye’de ise fiyat indirimleri uyguluyor. Güney Kore devi Samsung’un 2016 yılında ise resmi olarak bir açıklama yaparak fotoğraf makinesi pazarından çıkacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0