Sony A7 II Japonya’da çıkıyor

Sony A7 II Japonya’da çıkıyor

Sony, yeni full frame aynasız fotoğraf makinesi A7 II’nin duyurusunu yaptı. Şu anda sadece Japonya pazarı için satışa sunulacak olan makinenin ne zaman ve hangi fiyatla dünya pazarlarında satışa çıkacağı ise belli değil.

Samsung Full Frame Yapıyor!
Sony a7R II Ön İnceleme
Sony A7 II Ön İnceleme

Sony, yeni full frame aynasız fotoğraf makinesi A7 II’nin duyurusunu yaptı. Şu anda sadece Japonya pazarı için satışa sunulacak olan makinenin ne zaman ve hangi fiyatla dünya pazarlarında satışa çıkacağı ise belli değil. Temel olarak ilk full frame modeli A7’nin gelişmiş bir modeli olarak görülen A7 II’nin en önemli yeniliği, full frame aynasız bir modelde ilk kez uygulanan 5 eksenli optik titreşim önleyici mekanizma. Bu mekanizma hem fotoğraf hem de video çekimlerinde kullanılabiliyor.

a7II

Yeni modelin gövde tasarımında da bir iki düzeltme yapılmış. Daha önce kullanıcıların şikayet ettiği deklanşör yeri ve kabza yeniden tasarlanmış. Ancak makinenin boyutları ve ağırlığında da küçük bir artış olmuş. Sony A7 II’nin boyutları: 127x96x60mm ve ağırlığı 599 gram.

A7IIveA7R

Sony A7 II modelinin diğer bazı özellikleri ise şunlar: 24 milyon piksel çözünürlük, CMOS sensör, Bionz X işlemci, 100-25600 ISO, 3inç hareketli LCD, 2.359K EVF, 30sn-1/8000sn enstantane hızı, dahili Wi-Fi, NFC…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0