Tasarımlarınıza fotoğraf gerçekliği kazandırın

Mimarlara ve tasarımcılara kendi tasarımlarının gerçekçi görüntülerini sunan rendering yazılımı Artlantis 4, güçlü performansı ve tasarımlara hayat veren renk, doku ve malzeme zenginliğiyle herkesi şaşırtıyor. Artlantis 4, etkileşimli öngörünüm penceresi ile kullanıcıya projesi üzerinde yapmak istediği değişikliklerin etkisini önceden görme olanağı sunuyor.

Yepyeni arayüzü ile Windows 8
Sony FX6 için Yeni Güncelleme
Nikon’un fikirleri Dassault Systèmes’le hayat bulacak

Mimarlara ve tasarımcılara kendi tasarımlarının gerçekçi görüntülerini sunan rendering yazılımı Artlantis 4, güçlü performansı ve tasarımlara hayat veren renk, doku ve malzeme zenginliğiyle herkesi şaşırtıyor.

Artlantis 4, etkileşimli öngörünüm penceresi ile kullanıcıya projesi üzerinde yapmak istediği değişikliklerin etkisini önceden görme olanağı sunuyor. Tasarım sahipleri artık hayali mekanları içinde istedikleri gibi gezinirken, iPad ve iPhone’ları üzerinden tasarımlarını diğerleriyle arzu ettiği gibi paylaşabilecek

Thierry Tutin Opera - Tasarımlarınıza fotoğraf gerçekliği kazandırın

Üç boyutlu örüntüleme (3D rendering) yazılımlarında güçlü teknolojisiyle tanınan Abvent’in yeni yazılımı Artlantis 4, mimar ve tasarımcıların düşlerindeki mekanlara hayat veriyor. Üç boyutlu tasarlanmış projeleri fotoğraf gerçeklikliğinde sunan gelişmiş ve verimli yazılım araçlarıyla Artlantis 4, dünyanın önde gelen bilgisayar destekli tasarım (CAD) ve yapı bilgi sistemi (BIM) yazılımlarıyla entegre çalışabiliyor. Üç boyutlu mimari yazılımı ArchiCAD ile de entegre çalışan Artlantis, DXF, DWG, 3DS, DWF, OBJ ve FBX gibi bu alanda bilinen birçok dosya tipine de destek veriyor.

Artlantis, tasarımcıların farklı ihtiyaçlarına seslenen iki temel uygulama olarak kullanıcıya ulaşıyor. Mimarlar, iç mekan tasarımcıları, kent planlamacıları, peyzaj mimarları ve sergi alanı düzenleyenler gibi profesyonellerden oluşan bir gruba seslenen Artlantis Render, kullanıcının çok yüksek kalitede örüntüleme (rendering) ihtiyaçlarını karşılıyor. Artlantis Studio ise sıra dışı yüksek çözünürlüklü görüntülemenin yanı sıra dinamik örüntülemede kullanılan iVisit 3D panoramaları, VR nesneleri ve animasyonlar gibi etkileşim ve hareket sağlayan bazı yazılım araçlarıyla kullanıcıya geniş bir özgürlük sağlıyor.

Önceki sürümlerde olduğu gibi Artlantis 4’ün etkileşimli öngörünüm penceresi ile kullanıcı, kendi özel ayarlarının proje üzerindeki görsel etkisini kolaylıkla izleme şansına sahip bulunuyor. Yeni ve gelişmiş örüntüleme motoru kullanıcılara üç boyutlu öngörüntüleme penceresinde doğrudan ışınsal imajlar üretme ve böylece görüntünün son halini önceden elde ederek zamandan kazanma avantajı sağlıyor.

Artlantis 4’teki yenilikler

Yeni sürümle birlikte gelen ve Artlantis Studio ile çalışan iVisit 3D Panoramas, gerçeğine en yakın panorama görünümleri eşliğinde proje genelinde size kapsamlı bir gezinti olanağı sunuyor. Panorama görünümleriyle ilgili gereksinim duyduğunuz hemen her şeyi oluşturmaya yarayan ve hemen hemen tüm web tarayıcılarda sorunsuz çalışan bu oynatıcı eklentisi Flash teknolojisiyle çalışıyor. Bu yazılım aracı kullanıcıların kendi oluşturduğu panorama görünümlerini, iPad ve iPhone gibi mobil cihazlar üzerinde görüntülemesini ve paylaşmasını kolaylaştırıyor. iVisit 3D, Apple’ın yüzlerce uygulamasını barındıran App Store üzerinden Lite ve Pro sürümler olarak indirilebiliyor. Günde bir görüntüleme sağlayan iVisit 3D Lite ücretsiz olarak dağıtılırken, Pro versiyonu ücretli olarak kullanıma sunuluyor.

Cam gibi görüntüler

Fotoğraf sanatında olduğu gibi örüntülemede renk işin kalitesini belirleyen bir unsur olarak öne çıkıyor. Yeni ışınsallık motoru görüntüleri daha çok renk seçeneği, doku ve malzeme zenginliğiyle çok daha iyi bir şekilde yönetiyor. Örüntülemeden hemen sonra devreye giren ton düzeltme aracı kullanıcıların, karanlık görüntülerde renk skalasının tonlarını açma ya da çok aydınlık görüntülerin rengini koyultma gibi işlemler için kullanılıyor. Yazılım kitaplığına yeni eklenen Fresnel gölgeleyici (shader) özellikle metal araç gövdelerindeki gerçekçi ton değişimlerini başarıyla yansıtıyor. Şeffaf yüzeyler ve düzenlenmesi gereken diğer özellikler Artlantis 4’te çok daha iyi yönetilirken, çoklu nesnelerin seçimi ve taşınması da eski sürüme göre çok daha büyük bir kolaylıkla gerçekleşiyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0