Tatil anılarınızı ölümsüzleştirin

Mobil teknoloji alanındaki gelişmeler, akıllı telefon kullanımındaki artış, internete erişim olanaklarının çoğalması ve sosyal medya kullanımı veriyi inanılmaz şekilde artırıyor. Artan verilerin depolanması, yenilikçi depolama çözümlerinin önemini de gözler önüne seriyor.

USB Belleklerde bulut yedekleme özelliği
Microsoft OneDrive Hizmete Girdi
Fotoğraflarınıza her yerden kesintisiz ulaşın

Mobil teknoloji alanındaki gelişmeler, akıllı telefon kullanımındaki artış, internete erişim olanaklarının çoğalması ve sosyal medya kullanımı veriyi inanılmaz şekilde artırıyor. Bağımsız araştırma kuruluşu DOMO’nun yayımladığı “Data Never Sleeps” raporuna göre, dakikada 277.000 tweet atılırken, Instagram’da 216.000 yeni fotoğraf paylaşılıyor ve Youtube’a 72 saatlik video yükleniyor. Sürekli artan veriler, özel günlerdeki fotoğraf veya videolar, veri depolama ihtiyacının giderek ön plana çıkmasını beraberinde getiriyor. Kullanıcılar, güzel anılarının kaybolmaması için verilerini depolayıp, güvenli şekilde her yerden ve istedikleri cihazdan ulaşabilmek istiyor.

her yerden veri depolama - Tatil anılarınızı ölümsüzleştirinMobil cihazların kullanımı ile devasa şekilde artan verilerin depolanması, yenilikçi depolama çözümlerinin önemini gözler önüne seriyor. Her gün farklı cihazlardan veri gönderilip alınıyor. Kullanıcıların veri depolama gereksinimini karşılayan yenilikçi teknolojik çözümler arasında NAS (Network Attached Storage-Ağa Bağlı Depolama) ürünleri ilk sıralarda yer alıyor. Kuruluşundan itibaren kendisini kurumsal ve ev tipi kullanıcılar için kullanışlı depolama çözümleri sunmaya adayan Synology, veri depolama, paylaşım ve farklı platformlar arasında dosya senkronizasyonu servisleri geliştirerek bu alanda katma değerli ürün ve çözümler sağlıyor. İhtiyaca uygun, kullanımı kolay NAS ürünleri sayesinde veriler; tatilde, yurt dışında veya farklı lokasyonlardayken tek bir merkezde depolanıp istenildiği an erişilebiliyor veya paylaşılabiliyor. Böylece veri kayıplarının önüne geçilirken, verilere istenilen an, istenilen yerden güvenli şekilde erişilebiliyor.

Siz plajda keyif sürerken fotoğraflarınız ve videolarınız evde yedeklensin

Synology, veri depolamanın en uygun ve verimli yolunu sunuyor. Synology QuickConnect özelliği ile zor kurulumlarla uğraşmak zorunda kalınmadan depolama işlemi gerçekleştirilebiliyor. QuickConnect, bulunulan yerden bağımsız şekilde istenilen cihaz üzerinden tüm verilerinize hemen erişebilmeyi mümkün kılıyor. Karmaşık süreçleri geride bırakılarak, rahatça verilerin saklanması ve yönetilebilmesi mümkün oluyor.

“Farklı cihazlar kullanıyorum, verilerimi yedekleyemiyorum” derdine son

Güvenli yedekleme çözümleri sunan Synology NAS ürünleri, Windows, Mac veya Linux gibi farklı işletim sistemlerinde rahatça çalışabiliyor. Dolayısıyla her cihazla verileri yedeklemeye imkân tanınıyor. Yedekleme işlemleri sadece sabit sürücüler üzerinden değil, USB bellek cihazlara veya Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, SFR ve hicloud gibi bulut hizmetleriyle de yedeklenebiliyor.

Veri depolama - Tatil anılarınızı ölümsüzleştirinTatilde, yurt dışında veya toplantılarda tüm verileriniz elinizin altında

Kendi cihazını getir (Bring Your Own Device), büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünlerin kullanıcılar için tercih nedeni olduğunu belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Evimizde veya iş yerimizde, birden fazla cihaza sahibiz. Kullandığımız cihazların markalarına, işletim sistemlerine bağlı kalmadan her yerden ve her an verilerimizi depolayıp yönetmek istiyoruz. Bireysel kullanıcılar için tatilde veya gezilerde, verilerimi nasıl yanımda götüreceğim sorunu, yenilikçi NAS ürünleri sayesinde tarih oluyor. Tek merkez üzerinden verilere ulaşılabilmeyi mümkün kılan Synology ürünleri ile birden çok cihaza gerek olmadan, veriler depolanıp kullanılabiliyor. Profesyonel hayatta da avantaj sağlayan NAS ürünleri sayesinde kullanıcılar çalışmalarını, fotoğraflarını veya videolarını yedekleyebiliyor, paylaşabiliyor ve tek noktadan verilere ulaşabiliyor.” dedi.     

Herkese özel bulut, herkese özel çözümler

Synology NAS ürünleri, kapsamlı bulut hizmeti ile verilerin bulut üzerinden paylaşılmasına imkân tanıyor. Cloud Station özelliği sayesinde DiskStation’lar, mobil dahil tüm cihazlar arasında dosyaların senkronize edilmesini mümkün hale getiriyor. İki yönlü senkronize uygulaması ile farklı DiskStation’lar arasında dosya paylaşımı mümkün oluyor. Ayrıca DiskStation ürünleri, Google Drive, Dropbox, Baidu ile verileri senkronize ederken veri kayıplarının da önüne geçilmesini sağlıyor. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0