WD My Passport Wireless Neden Gerekli?

WD My Passport Wireless Neden Gerekli?

WD tüketicilerin içeriği kaydetmesini, buna erişmesini, kaydedilen içeriği herhangi bir mobil cihazdan veya bilgisayardan paylaşmasını sağlayan, Wi-Fi özellikli depolama sürücüsü My Passport Wireless’ı Güney Kore gezimizde test ettik.

İnceleme: Kioxia Exceria Plus 128GB microSD
Yaz tatilinde verilerini silen yüzde 72’den biri olmayın!
Yeni WD My Cloud OS 3

Yazı: Ömer Serkan Bakır

WD tüketicilerin içeriği kaydetmesini, buna erişmesini ve kaydedilen içeriği herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya başka bir aygıtla kablosuz paylaşmasını sağlayan, kullanımı kolay, Wi-Fi özellikli depolama sürücüsü My Passport Wireless’ı bir süredir başarıyla satıyor. Ben de bu ürünü ilk defa geçtiğimiz günlerde çıktığım Güney Kore seyahatinde test etme imkanı buldum.

wdfMP Wireless - WD My Passport Wireless Neden Gerekli?Sıradan bir hard disk değil!

Öncelikle bu ürünü standart bir hard disk ile asla karşılaştırmamak gerekir. Çünkü My Passport Wireless bir hard diskten çok daha fazlasını size sağlıyor. Eskiden çıktığım uzun seyahatlerde en büyük sıkıntılardan bir tanesi çekilen fotoğrafların nerede depolanacağı idi. Şimdiki kadar yüksek kapasiteli hafıza kartları henüz piyasaya sunulmadığı için yanımızdaki kartlar dolunca onları bir şekilde başka bir ortama aktarmak gerekiyordu. Bir ara Epson P-2000 tarzı, üzerinde LCD ekranı olan depolama cihazları kullandım. Ama kapasiteler ve fotoğraf makinelerinin çözünürlük değerleri arttıkça bu ürünler iş görmez oldu. Yanımda notebook taşımaya çalıştım, ancak sadece 1 defa yapabildim. Büyüklüğü ve ağırlığı sebebiyle kullanışlı olmadı. Sonra netbook denen ufak, hafif ama performansı düşük bilgisayarları denedim. Son birkaç yıldır ultrabook kullanmaya çalışıyorum. Ancak seyahatlerde fotoğraflarımı açıp, o anda işlemek gerekliliği yoksa ultrabook’lar bile gereksiz geliyor taşımak için. İşte tam bu noktada My Passport Wireless imdadımıza yetişiyor. My Passport Wireless, kablo veya internet bağlantısı olmadan tüm mobil cihazlardan ve bilgisayardan içeriğinize ulaşmanızı ve cihaza yeni veriler yüklemenizi sağlıyor.

SD Kart Yuvası

Bu seyahatimde en çok cihazın SD kart yuvasından veri depolaması yaptım. Üzerinde bulunan SD kart yuvası sayesinde sürücüye basitçe kopyalama yapmak mümkün. Hafıza kartınızın büyüklüğüne göre aktarım süresi değişiklik gösterebiliyor. Belki en başta söylemem gereken bir şey daha vardı. My Passport Wireless dahili bir pile sahip ve altı saate kadar kullanım süresi sağlanıyor. Genellikle fotoğraflarımı bu sayede yolda aracın içerisinde aktardım.

wdfMP Wireless 1 - WD My Passport Wireless Neden Gerekli?WD My Cloud Uygulaması

Eğer yüklediğiniz fotoğrafları kontrol etmek veya videolarınızı seyretmek isterseniz, iOS ve Android cihazlara indirilebilen WD My Cloud uygulaması ile tüm bunları yapmak çok kolay. Bu uygulama ile hard diskteki içeriğe her yerde ve her zaman erişebilirsiniz.

wdfmpwireless 4 - WD My Passport Wireless Neden Gerekli?Ben denemedim, ancak cihaz entegre FTP yardımıyla uyumlu kablosuz kameralara bağlanarak kullanıcıların fotoğrafları çektikleri anda kameralarından sürücüye otomatik aktarmasını da sağlıyor. My Passport Wireless sürücü en çok sekiz aygıtın aynı anda bağlanmasını ve sürücüye kaydedilmiş içeriğe erişilmesini sağlayan kendi kablosuz ağını yayınlıyor. Yani başka bir ortamda çocuğunuz içerisindeki çizgi filmi seyrederken siz de fotoğraflarınızı kontrol edebilirsiniz. Böylece 500GB, 1TB veya 2TB modeller sayesinde kullanıcılar artık yüzlerce saatlik filmlerin ve şarkıların yanında, fotoğrafları ve diğer dijital dosyaları kaydedebilir ve bunlara minimum depolama kapasitesiyle sınırlanmış olan akıllı telefonlarından ve tabletlerinden erişebilir. 

Ürünle ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 1
  • inceleme için teşekkürler. cf kartta olaydı ve kart okuyucu için usb. süper olacakmış. buda güzel.