Xerox PrintBack yazılımını ücretsiz sunuyor

Xerox; iPhone, iPad, Xoom, Galaxy Tab gibi akıllı telefon ve tabletlerden kolayca mobil baskı alınmasını sağlayan Xerox PrintBack yazılımını herkese ücretsiz sunuyor.

Giyilebilir teknolojiler geliyor
Görselden görsel arama buluşu
Pilli kablosuz mobil tarayıcı

Xerox; iPhone, iPad, Xoom, Galaxy Tab gibi akıllı telefon ve tabletlerden kolayca mobil baskı alınmasını sağlayan Xerox PrintBack yazılımını herkese ücretsiz sunuyor

Xerox, akıllı mobil cihazlar üzerinden istenilen ortamda kolayca baskı alınmasını sağlayan Xerox PrintBack adlı yazılım çözümünü herkese ücretsiz sunuyor. Xerox’un en yeni mobil baskı uygulaması “Xerox PrintBack”; marka bağımsız,  bağlantı türü ya da baskı teknolojisi farketmeksizin, Tablet PC’ler ve akıllı telefonlar üzerinden baskı alınmasına imkan veriyor. Xerox PrintBack yazılımı, http://www.support.xerox.com/support/xerox-printback/enus.html adresli kurumsal internet sitesinden bilgisayarlara, Android Market’ten ve Apple AppStore’dan da akıllı cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Xerox PrintBack - Xerox PrintBack yazılımını ücretsiz sunuyor

Ofis veya evde kullandığınız bilgisayarınıza tanımlanmış yazıcı ile ilişkilendirilen Xerox PrintBack yazılımı; Dropbox bulut uygulaması veya GMail, Yahoo gibi posta adresleri üzerinden istediğiniz herhangi bir fotoğrafın veya metin dosyasının, akıllı cihazınız ile basılmasını sağlıyor. Mevcut kullanımda, akıllı telefonunuzda veya tablet PC’nizde olan bir dosyayı basabilmeniz için onu masaüstü PC veya MAC’inize göndermeniz ve oradan bilgisayarınıza bağlı yazıcı üzerinden basmanız gerekiyor. Masaüstü bilgisayarınıza ve akıllı cihazınıza yüklenecek Xerox PrintBack yazılımı, bu zahmeti ortadan kaldırıyor ve akıllı mobil cihazınızdan doğrudan baskı almanızı sağlıyor. Benzeri yazılımlar, özellikle kurumların kullanımlarına mail sunucuları üzerinden ücretli olarak sunulurken, Xerox bireysel kullanıcılara bu tür bir yazılımı ücretsiz olarak sunuyor.

Xerox PrintBack yazılımı şu şekilde çalışıyor: Akıllı mobil cihazlara gelen veya o cihazlarda üretilen her türlü pdf, ofis dokümanı veya resimler; Gmail, Hotmail, Yahoo gibi bir e-posta adresine veya Dropbox bulut uygulamasına gönderiliyor. Kullanılan e-posta ya da Dropbox  hesabının, masaüstü bilgisayarınızda ve akıllı cihazınız üzerinde tanımlanmış olması gerekiyor. Xerox PrintBack yazılımı, akıllı cihazınız üzerinden bu hesaplara gönderilen dosyaları alarak, otomatik olarak bir kaç saniye içinde tanımlı yazıcınızdan veya çok fonksiyonlu ofis ürününüzden basılmasını sağlıyor. 

Marka bağımsız, herhangi bir ağ yazıcısı ya da çok fonksiyonlu ofis ürünü üzerinde çalışabilen Xerox PrintBack’i sorunsuz kullanabilmek için kurulum ayarlarının doğru yapılması gerekiyor. Xerox, yazılımın daha verimli ve hızlı çalışması için Xerox PrintBack’e özel kurulmuş bir e-posta adresinin veya Dropbox hesabının tanımlanmış olmasını tavsiye ediyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0