26x optik zoomlu Pentax X-5

26x optik zoomlu Pentax X-5

Pentax, hepsi bir arada dijital fotoğraf makinesi X-5’i duyurdu. Kompakt ve taşıması kolay pratik ölçülerdeki gövdesiyle Pentax X-5, 26x optik yakınlaştırma özellikli ve 22.3mm geniş açı ile 580mm süper telefoto odak uzaklık değerlerine sahip objektifi ile son derece esnek çekim olanakları sunuyor.

HTC RE Kamera Türkiye’de
Çok sağlam diyorlar
Nikon Coolpix P310 ve P510

Pentax, hepsi bir arada dijital fotoğraf makinesi X-5’i duyurdu. Kompakt ve taşıması kolay pratik ölçülerdeki gövdesiyle Pentax X-5, 26x optik yakınlaştırma özellikli ve 22.3mm geniş açı ile 580mm süper telefoto odak uzaklık değerlerine sahip objektifi ile son derece esnek çekim olanakları sunuyor. Cihazda yer verilen 1 cm Makro Çekim Modu fotoğraf severlerin 1 cm mesafeye kadar yakın mesafeden göz alıcı kalitede makro fotoğraflar çekebilmelerini sağlıyor. Tüm fotoğraf çekim koşullarında kullanıcıların beklentilerine cevap verebilen özellikleriyle Pentax X-5 dijital fotoğraf makinesi sahip olduğu Akıllı Zoom fonksiyonu sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden toplam 187.2x (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri 4174mm) yakınlaştırma oranı sunabiliyor.

X5_1

16 milyon piksel

X-5, arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüne sahip. 16 milyon piksellik çözünürlüğü ile yüksek hassasiyet, düşük noise karakteristikleri ve yüksek hızda görüntü verisi okuma imkanı sunan X-5 ayrıca, son teknoloji ürünü görüntüleme işlemcisine sahip. En yeni Super Resolution teknolojisi ile desteklenen bu işlemci, iyi tanımlanmış detaylar ile net ve kaliteli görüntüler üreten görüntü işleme performansı sunar.

X5_5

SR Sistemi

X-5’in çiftli sallantı azaltma sistemi (SR-Sallantı Azaltma), can sıkıcı kamera sallantısı durumunu daha etkin biçimde telafi eder. Bu hibrid sistem sayesinde, telefoto lens kullanımı, yetersiz aydınlatılmış mekânlarda sadece gelen ışıkla çekim yapma veya günbatımı çekimleri gibi makinenin sallantıya yatkın olduğu zorlu çekim koşullarında bile keskin ve net görüntüler elde etmeyi mümkün kılar.

Büyük, eğilebilir LCD ekran

X-5, yaklaşık 460.000 noktaya sahip, 3" büyük HD LCD ekran ile donatılmıştır. Eğilebilir yapısı ile fotoğrafçının ekranı yukarı-aşağı eğerek en uygun görüntüleme açısını ayarlamasına olanak sağlar. Ayrıca, ekrandaki fotoğraflar ve menülerin net biçimde görüntülenmesini sağlayarak kaydedilen görüntülerin zahmetsizce kontrol edilmesini ve ayar değişikliklerinin hızlıca, hatasız biçimde yapılmasına da olanak verir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0