90 milyon Nikkor objektif

Nikon Avrupa değiştirilebilir objektifli fotoğraf makineleri için üretilen toplam NIKKOR objektif sayısının doksan milyona ulaştığını duyurdu. Ek olarak, geliştirilen otomatik netleme motoru olan Sessiz Dalga Motoru'na (SWM) sahip NIKKOR objektiflerin üretimi kısa bir süre önce elli milyona ulaştı.

Pentax Ricoh’tan İki Yeni Objektif
Tokina’dan iki yeni objektif
Aynasızlara özel: Zeiss Touit

Nikon Avrupa değiştirilebilir objektifli fotoğraf makineleri için üretilen toplam NIKKOR objektif sayısının doksan milyona ulaştığını duyurdu. Ek olarak, yalnızca Nikon müşterilerine özel olarak geliştirilen otomatik netleme motoru olan Sessiz Dalga Motoru'na (SWM) sahip NIKKOR objektiflerin üretimi kısa bir süre önce elli milyona ulaştı.

90mnikkor

Nikon, 1959’da (o zamanki adıyla Nippon Kogaku K.K.) Nikon F'in yanı sıra Nikon tek lensli refleks fotoğraf makineleri için üretilmiş ilk NIKKOR objektif olan NIKKOR S Auto 5 cm f/2’yi piyasaya sürdü. O günden beri, Nikon, birinci sınıf objektifler üretme konusundaki şöhretini ileri taşımaya devam ederek Nikon 1 kompakt değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi sistemi için üretilenleri de bunlara ekledi.

Nikon'un geride bıraktığı bir başka kilometre taşı da Sessiz Dalga Motoru'na (SWM) sahip elli milyonuncu NIKKOR objektifin üretilmesiydi. “Seyahat eden dalgaları” optikleri netlemek için döngüsel enerjiye dönüştüren Nikon'un Sessiz Dalga Motoru, son derece sessiz ve hassas otomatik netleme olanağı sunar. SWM teknolojisine sahip ilk objektiflerden biri olan Ai AF-S NIKKOR 300mm f/2.8D IF-ED'nin 1996 yılında çıkışından sonraki yalnızca on sekiz yıl içerisinde, SWM'yle donatılan ve çok geniş bir odak uzaklığı yelpazesini kapsayan toplamda 72 objektif hem FX hem de DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri için kullanıma sunuldu.

Eylül 2014'te Nikon, çeşitli kullanıcı ihtiyaçlarına, FX biçimli fotoğraf makinelerine yönelik hızlı f/1,8 sabit odak uzunluğuna sahip objektiflerden oluşan ve zaten güçlü olan ürün yelpazesine yeni, ultra geniş açılı AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED'yi ekleyerek yanıt verdi. En son optik tasarım teknolojilerini bünyesinde barındıran yeni 20mm f/1,8 objektif, hem olağanüstü bir çözünürlük sunuyor hem de Nikon'un Nano Kristal Kaplama'sı gölgelenmeyi ve parlamayı kontrol altında tutuyor. Hafif ve son derece taşınabilir olan Nikon'un son ultra geniş açılı objektifi, fotoğrafçılık hayallerinizi gerçekleştirmeniz için ideal bir araç.

NIKKOR Markası Hakkında

Ultra geniş 10-24 mm'den süper telefoto 800 mm VR'ye kadar kapsamlı bir FX ve DX biçimli objektif ve odak uzaklığı çeşitlemesi sayesinde, Nikon fotoğrafçıları optik üstünlüklerine katkıda bulunan NIKKOR çekirdek teknolojilerine bağımlı hale geldi. NIKKOR, Nikon'un fotoğrafçılık objektiflerinin marka adıdır ve Nikon'un kendi cam atölyelerinde en incelikli standartlara göre büyük bir hassasiyetle imal edilir. 1933'te, Nikon ilk fotoğraf makinesi objektifini NIKKOR markası adı altında, hava fotoğrafçılığı uygulamalarına yönelik "Aero-NIKKOR” ürünüyle piyasaya sürdü. O günden beri NIKKOR, dayanıklılığı, yüksek görüntü kalitesini ve optik kusursuzluğun sembolü haline gelen Nikon objektiflerinin marka adı olarak kullanılıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0