Alexia Sinclair’in Hayal Dünyası

Alexia Sinclair’in Hayal Dünyası

Sınır tanımayan bir hayal gücüne sahip olan fotoğraf sanatçısı Alexia Sinclair, son projesinde alacakaranlığın büyüsünden ve alacakaranlığın insanda yarattığı "her şey mümkün" hissinden yola çıkmış.

Profoto’dan Yeni Yansıtıcılar
Bir kamyon çekiminin kamera arkası
George Holz, Beyonce’u nasıl fotoğrafladı?

Görünen o ki, sanat fotoğrafçısı Alexia Sinclair'in sınır tanımayan bir hayal gücü var. Son projesinde alacakaranlığın büyüsünden ve alacakaranlığın insanda yarattığı "her şey mümkün" hissinden yola çıkmış. Peki, mitleri ve peri masallarını seviyorsanız ama gerçeklik oldukça sınırlıysa ne yaparsınız? Tabi ki kendi hayal dünyanızı yaratırsınız.
Profoto Alexia 01 - Alexia Sinclair'in Hayal Dünyası

Fotoğraf: Alexia Sinclair

Eski bir fabl şatosu çekiminde Alexia setten kıyafetlere kadar her şeyi el emeğiyle hazırladı. Ve evet, gördükleriniz gerçek mantarlar. Onlar da elle toplandılar. Alexia macerasını şöyle tanımlıyor: "Ben her zaman sanat üretmek istedim, işte yaptığım bu." Ve ekliyor: "Zor olmasına gerek yok ama ben zor hale getiriyorum."

Profoto Alexia 02 - Alexia Sinclair'in Hayal Dünyası

Fotoğraf: Alexia Sinclair

Videoyu izleyin ve Alexia'nın hayal dünyasını çarpıcı fotoğraf karelerine dönüştürmesine tanık olun. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0