AMD – Adobe İşbirliği ile daha hızlı işlemler

AMD, Adobe Systems ile yeni bir işbirliğine imza atıyor. Bu işbirliği çerçevesinde, yeni Adobe Photoshop CS6’yı da kapsayan Adobe uygulamalarında performans üst seviyeye taşınıyor. GPU ile hızlandırma ve OpenCL optimizasyonu, Adobe Creative Suite 6’da görselliğin ön planda olduğu özellikleri büyük ölçüde hızlandırıyor.

iPad için Photoshop Touch
Adobe Photoshop Elements 10 ve Premiere Elements 10
Ücretsiz Photoshop Lightroom 4 Beta sürümü

AMD, Adobe Systems ile yeni bir işbirliğine imza atıyor. Bu işbirliği çerçevesinde, yeni Adobe Photoshop CS6’yı da kapsayan Adobe uygulamalarında performans üst seviyeye taşınıyor. GPU ile hızlandırma ve OpenCL optimizasyonu, Adobe Creative Suite 6’da görselliğin ön planda olduğu özellikleri büyük ölçüde hızlandırıyor, profesyonellerin işini kolaylaştırıyor.

AMDPS - AMD – Adobe İşbirliği ile daha hızlı işlemler

AMD – Adobe işbirliği sayesinde, OpenCL ilk kez Adobe Creative Suite ürün ailesinde yer alacak ve Adobe Photoshop CS6 ile Adobe 6’da belirli özellikleri hızlandırılacak.  Photoshop CS6’da yer alan yeni Adobe Mercury Grafik Motoru, hem OpenCL hem OpenGL ile çalışarak yeni “Trinity” APU’larında OpenCL grafik hızlandırması açık haldeyken 10 kata kadar daha yüksek performans sunacak. Bu işbirliği sayesinde kullanıcılar, Adobe Photoshop CS6 sayesinde görsel içeriklerinde herhangi bir alanı itme, çekme, döndürme, yansıtma, büzme ve şişirme gibi efektleri sağlayan “Liquify” aracının en hızlı şekilde kullanabiliyor.

AMD ve Adobe, 11-14 Haziran 2012 tarihleri arasında AMD Fusion Development Summit’te (AFDS) bir araya gelecek. Zirvede,  Adobe İleri Teknoloji Laboratuarı Başkan Yardımcısı ve Baş Yazılım Mimarı Tom Malloy, bu işbirliğinin detaylarlını katılımcılara aktaracak. Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro ve Adobe Flash ekipleri, zirve süresince düzenlenecek teknik oturumlarda katılımcılarla, açık standartlarla çalışmak ve heterojen bilişime dair son yenilikleri ve bilgileri paylaşacak.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0