AMD Freesync özellikli 21:9 monitör

LG Electronics yeni 21:9 UltraWide monitör serisini CES 2015’te tanıttı. Seri içerisinde hızlı oyun akışı sırasında kusursuz görüntü sağlayan, dünyanın ilk AMD FreeSync teknolojisi uyumlu UltraWide monitörü öne çıktı.

İnceleme: BenQ SW2700PT 27″ 2K WQHD Monitör
ASUS ve ROG yenilikçi monitörlerini tanıttı
HUAWEI AD80 Monitör

LG Electronics yeni 21:9 UltraWide monitör serisini CES 2015’te tanıttı. Seri içerisinde hızlı oyun akışı sırasında kusursuz görüntü sağlayan, dünyanın ilk AMD FreeSync teknolojisi uyumlu UltraWide monitörü öne çıktı.

Özellikle grafik yoğun oyunlar için geliştirilen LG 34UM67 modeli şirketin ilk 21:9 UltraWide Oyun Monitörü olma özelliği taşıyor. AMD’nin FreeSync teknolojisi, monitör ve ekran kartı arasında senkronizasyon sorunu yaşandığında görülen kopmaların önüne geçiyor. Böylece en yumuşak ve eşi görülmemiş oyun deneyimini garanti eden FreeSync teknolojisi, resim karesi hızında herhangi bir kayıp yaşanmadan akıcı bir görüntü sağlıyor.

LG 34UC87M Monitor - AMD Freesync özellikli 21:9 monitör

LG’nin kavisli 34 inç Quad HD çözünürlüğe sahip (3440×1440) UltraWide monitörü (Model 34UC97) ekran yüzeyinin neredeyse tamamını kullanıyor. Monitör, grafik tasarımcılar ya da fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyoneller için daha fazla resim alanı veriyor ve içerik yaratıcılarının daha uzun video resim sekansları görmesini sağlıyor. Yüksek hızlı veri transferine imkân veren Thunderbolt 2 uyumuyla Mac kullanıcıları da monitörü kolaylıkla kullanabiliyor. Kavisli ekran kullanıcıların oyun deneyimini de iyileştiriyor.

sRGB renk alanının yüzde 99’unda renkleri yeniden yaratan In-Plane Switching (IPS) ekranın sağladığı 178 derecelik görüş açısı sayesinde herhangi bir açıda renk bozulması yaşanmıyor. Monitörün renk isabeti, görüş açısı ve sRGB renk alanı TÜV Rheinland ve Intertek tarafından sertifikalandırıldı ve UL tarafından onaylandı.

21:9 Kavisli UltraWide Multi Display (Model 34UC87M) birçok farklı çoklu görüntü ayarı seçeneği sunarken, borsacılar ve birçok veriyi aynı anda takip etmek isteyen tüm finansal profesyonellerin üretkenliğini artırıyor. Bir borsa işlem iş istasyonu ya da tablolar, fiyatlandırmalar ya da bekleyen siparişleri her bir ekranda gösterebilecek gibi kullanılabilen monitör, kullanıcıların fırsatları keşfetmesine olanak tanıyor.

Süper Renk Yönetimi için Dijital Sinema 4K Monitör

Ultra HD çözünürlükten (3840×2160) daha fazla piksele sahip olan, 4K çözünürlüklü (4096 x 2160) LG, Digital Cinema 4K Monitor (Model 31MU97) modelini de tanıttı. 4K içeriğini göstermekle kalmayan monitör, Digital Intermediate (DI) işlemlerinin üstesinden gelme konusunda da başarılı bir iş çıkarıyor. Adobe Color Space’in yüzde 99,5’inden fazlasına sahip olan monitör, renk yönetimi için de ideal yapısıyla öne çıkıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0