Astronomi meraklılarına Canon EOS 60Da

Canon, astronomi ve gökyüzü fotoğrafçılığı ile ilgilenen fotoğraf severlere yönelik tasarladığı EOS 60Da modelini duyurdu. Daha önce 2005 yılında çıkardığı 8 milyon piksellik EOS 20Da modelinden sonra Canon ilk kez astronomi meraklılarına özel 18 milyon piksellik EOS 60Da modelini çıkarmış oldu.

Küba’dan neşeli kareler
Sinema EOS Sistemi’nde Yeni EF Lensler
Canon EOS 650D tanıtıldı

Canon, astronomi ve gökyüzü fotoğrafçılığı ile ilgilenen fotoğraf severlere yönelik tasarladığı EOS 60Da modelini duyurdu. Daha önce 2005 yılında çıkardığı 8 milyon piksellik EOS 20Da modelinden sonra Canon ilk kez astronomi meraklılarına özel 18 milyon piksellik EOS 60Da modelini çıkarmış oldu. 1499 dolarlık fiyatıyla sınırlı sayıda üretilecek olan ürün belli mağazalarda satışa sunulacak.

Yıldızların ve gezegenlerin net fotoğraflarını çekmek isterseniz EOS 60Da tam size göre olabilir. Makineye diğer üreticilerin adaptörleri aracılığıyla teleskoplar bağlanabiliyor. Her yöne dönebilen ve yüksek kaliteli LCD sayesinde de daha kolay görüntüleme sağlanabiliyor. Kızıl ötesi filtre gibi özel donanımsal değişiklikler yapılan EOS 60Da modelinde noise-kirlilik oranı düşürülmüş ve ISO 12800’e çıkarılmış. Diğer özellikler EOS 60D modeli ile aynı.

EOS 60Da - Astronomi meraklılarına Canon EOS 60Da

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0