Avrupa’nın sıra dışı dört oteli

Avrupa’nın sıra dışı dört oteli

İtfaiye kamyonunda mı konaklamak istersiniz, samanlıkta mı, yoksa gökyüzünde, bir vincin ucunda mı? Seyahat sitesi momondo, Avrupa’nın sıra dışı otellerini sizin için araştırdı!

Tatile Çıkmadan Önce Okunması Gereken 10 Öneri
Ucuz uçak bileti mi lazım?
Türkiye’nin 2016 Seyahat Tercihleri

İtfaiye kamyonunda mı konaklamak istersiniz, samanlıkta mı, yoksa gökyüzünde, bir vincin ucunda mı? Seyahat sitesi momondo, Avrupa’nın sıra dışı otellerini sizin için araştırdı!

Her tatilde birbirine benzeyen otellerde konaklamaktan sıkıldınız mı? Eğer cevabınız “Evet!” ise seyahat sitesi momondo’nun tavsiyelerine göz atmanızda fayda var. Çünkü Avrupa’nın dört yanından en ilginç, en sıra dışı oteller bu listede!

1472627307 Amsterdam   Faralda Crane - Avrupa’nın sıra dışı dört oteliAmsterdam’a bir vinçten bakın

Amsterdam’da şehri kuşbakışı izlemenize olanak tanıyan pek çok otel mevcut. Ancak Faralda Crane Hotel gibisi yok! Zira NDSM sanayi rıhtımının 50 metre üzerindeki bu otel, eski bir vince iliştirilmiş odalardan oluşuyor. Gizem, Özgür Ruh ve Mistik adlarını taşıyan özel tasarımlı üç süite sahip otel, sanatçıların ve özellikle moda dünyasının ilk tercihleri arasında. Oteldeki bungee jumping tesisatı ise macera tutkunlarının gözdesi.

1472627289 Belc  ika   Hayema Heerd - Avrupa’nın sıra dışı dört oteliSamanlığın seyran olduğu otel

Hollanda’nın kuzeyindeki Groningen kenti yakınlarındaki Hayema Heerd Çiftliği, otel olarak hizmet veriyor ve konuklarına şaşırtıcı derecede rahat saman yataklarda uyuma imkanı sunuyor. Samanlıktan dışarı adım attığınızdaysa gerçek bir çiftlik ortamının tadını çıkarıp, etrafta özgürce dolaşan hayvanları sevebiliyorsunuz. Çiftliğin doğal ürünleriyle eşsiz bir kahvaltı yapmadan dönmeyin!

1472627288 I  ngiltere   Spitbank Fort  - Avrupa’nın sıra dışı dört oteliDenizin ortasında bir kale

İngilizler tarafından Portsmouth Limanı’nı III. Napolyon’un saldırılarından korumak için inşa edilen Spitbank Hisarı, günümüzde Spitbank Fort Hotel olarak hizmet veriyor. Dokuz lüks odaya sahip otel, üç bara, bir şarap mahzenine, çeşitli oyun odalarına ve bir teras jakuzisine de ev sahipliği yapıyor. Ancak Spitbank Hisarı’nın alametifarikası, hiç kuşkusuz, İngiltere’nin güney kıyılarının en harika manzaralarını sunan dev deniz feneri.

1472627288 I  skoc  ya   The Beermoth - Avrupa’nın sıra dışı dört oteliBir kamyon dolusu huzur

İskoçya’daki Cairngorms Ulusal Parkı’ndaki The Beermoth, sahiden de ‘butik’ bir otel. Eski bir itfaiye kamyonunda hizmet veren otelde, Viktorya dönemini andıran bir yatak, küçük bir mutfak ve bir odun sobası yer alıyor. Yani fazla bir lüks yok. Ancak uçsuz bucaksız çayırlar emrinize amade. İster uzun yürüyüşler yapın, ister arkanıza yaslanıp doğanın o güzel kokusunu içinize çekin ya da gece vakti yıldızları seyreyleyin.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0