Biz gazeteciyiz, her şeyi çekeriz!

Ara Güler, önce Doğuş Grubu ile yaptığı anlaşma ve hemen ardından da Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmesi ile günlerdir konuşuluyor ve pek çok farklı kesimin eleştirilerine maruz kalıyordu. Sonunda sessizliğini bozdu.

2011 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verildi
Bilinmeyen Ara Güler
Doğru dürüst bir şey çekersen sanat olmaz ki!

Bir süre önce Doğuş Grubu ile imzaladığı anlaşma ile çok konuşulan Ara Güler, bu sefer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmesi ile farklı kesimlerden gelen eleştirilere maruz kaldı. Hatta kapağında “Usta’yı ‘Ara’ ki bulasın” şeklinde bir haber yapan Cumhuriyet Gazetesi daha sonra bu haksız eleştirisi nedeniyle özür dilemişti. Yaklaşık 1 haftadır her kesimden pek çok kişinin eleştiri oklarını yönelttiği Ara Güler sonunda konuşulanlara sessiz kalamadı ve Habertürk'ten Kübra Par'a konuştu.

aragulerRTE - Biz gazeteciyiz, her şeyi çekeriz!Röportajda, “Sizce neden kızıyorlar?” sorusuna Ara Güler şöyle yanıt veriyor: Ne bileyim ulan! Bir sebebi yok. Ne istiyorlar? Cumhurbaşkanı değil mi? Çekmeyecek miyiz? Tabii Cumhurbaşkanı’nı çekeceğim, onu çekmeyip sizin gibi serserileri mi çekeceğim! Biz gazeteciyiz, her şeyi çekeriz. Onlara mı soracağım! Onlar ne kadar gazetecidir ki? Gazetecilik oynuyorlar. Gazete basıyorlar, adı oluyor gazeteci. Gazeteci ona denmez ki. Gazeteci haber peşinde, dünyanın herhangi bir yerinde, Çin’de, Japonya’da, Hindistan’da bir şeyler yapan adamdır. Bunların gittiği en fazla Erzurum…”

Daha önce de belediye başkanıyken, hapse girerken ve daha pek çok kez Erdoğan’ın fotoğraflarını çektiğini anlatan Ara Güler şunları söylüyor: “Peki, şimdi ne değişti? Bir Cumhurbaşkanı’nın davetine “Yok” denir mi? E ben de demedim… Gittik. Bizi bir güzel karşıladılar. Çaylar, kahveler filan…”

Röportajın tamamını burada bulabilirsiniz.

*  *  *

Doğuş Grubu ile imzalanan anlaşma ile ilgili haber burada.

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ara Güler’den özür dilediği metin burada.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın konu hakkındaki köşe yazısı

Habertürk Gazetesi yazarı Murat Bardakçı’nın konu hakkındaki köşe yazısı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0