Canon EOS C300 Mark II

Canon, film yapımcıları ve televizyon yayıncılığı profesyonellerine özel yeni 4K video kamerası EOS C300 Mark II’yi tanıttı. Çift DIGIC DV5 işlemciyle geliştirilen EOS C300 Mark II, şimdiye kadar üretilmiş en yüksek kapasiteli Sinema EOS video kamerası modeli oldu.

Nikon’un yeni amiral gemisi D5
Canon’dan 3 yeni model
Pentax K-30 DSLR

Canon, film yapımcıları ve televizyon yayıncılığı profesyonellerine özel yeni 4K video kamerası EOS C300 Mark II’yi tanıttı. Çift DIGIC DV5 işlemciyle geliştirilen EOS C300 Mark II, şimdiye kadar üretilmiş en yüksek kapasiteli Sinema EOS video kamerası modeli oldu. Sensör okuma hızı iki katına çıkarılan EOS C300 Mark II, göz alıcı sinematik detayların yakalanmasına imkan veriyor.

EOS C300 Mark II15 durağa kadar dinamik aralıkla CFast karta 4K'da 410Mbps hıza kadar 10-bit 4:2:2 dosya veya 2K/Full HD'de 10/12-bit 4:4:4 dosya kaydetme kapasitesiyle EOS C300 Mark II, tam renk spekturumunda daha az "renk akması" (color bleed) ile çok daha canlı görüntüler üreterek çok farklı amaçlarla kullanılabilecek post prodüksiyon çalışmaları için uygun videolar sunuyor. Bu kamera profesyonel film yapımcıları ve televizyon yayıncıları için en iyi görüntü kalitesini sunarken; hem televizyon yayıncılığı (3840 x 2160) hem de DCI sinematik (4096 x 2160) çözünürlüklerinde 4K kayıt yapıyor.

Harici cihazlara da kaydediyor

EOS C300 Mark II CFast 2.0 medyasına yüksek bit hızıyla 4K dosyalar kaydederken, 4K RAW dosyaların eş zamanlı olarak bir harici kayıt cihazına kaydedilebilmesi, bugün geçerli olan en yüksek kalitede üretimde esneklik ve evrensel uygunluk sunuyor. Ek olarak, aynı zamanda SD karta 2K/Full HD Proxy dosyaları da kaydetme özelliği üretim iş akışı sürecini çok daha sorunsuz hale getiriyor.

Yeni Canon tasarımı Süper 35mm CMOS sensör ve ISO 102.400 seviyesine kadar genişletilen ISO aralığı olağanüstü düşük ışık performansı sunarak, operatörlerin görüntü kalitesinden taviz vermeden birbirinden çok farklı zorlayıcı çekim ortamında düşük parazitli videolar çekilebilmesini sağlıyor.

Hareket halinde çekimi kolaylaştırıyor

Çok farklı çekim uygulamalarının gereksinimlerini karşılamak için EOS C300 Mark II’nin, hem sinematik ortamlar için ideal tam manuel kontrol hem de otomatik modları var. Bunlar arasında güçlendirilmiş Dual Pixel CMOS AF (artık karenin dikeyde ve yatayda yaklaşık %80'ini kuşatır), otomatik beyaz ayarı ve Yüz Tespiti AF yer alıyor ve bu özelliklerin hepsi bağımsız haber muhabirleri ve belgesel film yapımcılarının hareket halinde çekim yapabilmelerini kolaylaştırır.

Aksiyon çekimine uygun

Fotoğraf makinesinin sensör okuma hızı iki katına çıkarılarak orijinal EOS C300 seviyesine getiridi, rolling shutter azaltıldı ve böylelikle hareketli ortamlarda net görüntüler yakalanabilmesi sağlanarak modelin aksiyon çekimleri için ideal bir seçenek haline gelmesi sağlandı.

Canon’un zengin lens tasarımı mirasından güç alan EOS C300 Mark II, 90'dan fazla mevcut EF ve EF Sinema lensiyle uyumlu. Dolayısıyla operatörlerin mevcut EF mount lenslerini kullanabilmelerine imkan tanıyor. Ek olarak, EOS C300 Mark II, Canon Cine servo zum lensi desteğiyle birlikte geldiği için şu an pazarda bulunan en geniş sinema ve televizyon yayıncılığı lens seçeneklerinden birini sunuyor. Daha fazla esneklik için kullanıcılar isterlerse varsayılan EF montesinden Sinema Kilitli EF montesine veya bir hizmet seçeneği olarak sektör standardı PL montesine geçiş yapabilirler.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0