Canon PowerShot G7 X – Ön İnceleme

Canon PowerShot G7 X – Ön İnceleme

Canon, Photokina Fuarı’nda şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve en küçük cep boyutlu PowerShot modeli PowerShot G7 X'i tanıtmıştı. Şimdi bu kompakt makinenin bazı öne çıkan özelliklerine hep beraber bakalım.

Polaroid severlere
Fujifilm X100T
Canon’dan vlog çekimlerine özel kamera: PowerShot V10

Canon, Eylül ayında düzenlenen Photokina Fuarı’nda şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve en küçük cep boyutlu PowerShot modeli PowerShot G7 X'i tanıtmıştı. Şimdi bu kompakt makinenin bazı öne çıkan özelliklerine hep beraber bakalım.

PowerShot G7X - Canon PowerShot G7 X – Ön İnceleme

Canon’un büyük sensörlü, Premium expert G serisine katılan bu PowerShot G7 X modeli, 1.0 tip arkadan aydınlatmalı 20.2 milyon piksel CMOS sensörü sayesinde, her koşul altında yaratıcılık ve özgürlük sunuyor. Portrelerden seyahat çekimlerine kadar dünyayı her yönüyle fotoğraflamaya tutkun profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanan bu model, PowerShot G-serisinin ikonik DNA'sını taşıyor. Model; zarif bir gövde içinde birinci sınıf f/1.8-2.8, 4.2x lensini Canon’un modern görüntüleme teknolojileriyle birleştiriyor.

24mm geniş açı

PowerShot G7 X’in en üstün kalitede 9 ağızlı diyaframlı 24mm ultra geniş ve parlak f/1.8-2.8 lensi, profesyonel görünümlü portrelerden yakın plan makro çekimlere kadar, sığ alan derinliğiyle harika fon bulanıklıkları yaratılmasına imkan tanıyor. Büyük 1.0 tip sensörle birleştiğinde PowerShot G7 X, düşük ışık altında kusursuz çekimler yapıyor. ISO 12800 seviyesinde bile canlı realistik renkler ve düşük parazitle çekimler için esneklik sunuyor. Canon’un en güçlü görüntü işlemcisi DIGIC 6'nın yanıt hassasiyeti ve üstün hızı sayesinde hızla hareket eden her türlü ortam ve aksiyondaki saliselik dilimler yakalanıyor.

PowerShot G7 X 2 - Canon PowerShot G7 X – Ön İnceleme

Uzman ve özelleştirilebilir kontrol

PowerShot G7 X, uzman performansı ve profesyonel düzeyde kontrol imkanı sunan çok sayıda tamamen özelleştirilebilir işlevleriyle Canon’un DSLR modellerine benzer bir fotoğraflama deneyimi sunuyor. Fotoğraf makinesinin konulara doğru bir şekilde ve anında kilitlenebilmesi saliselik anları çabucak yakalamanızı sağlarken, 31 noktalı süper hızlı AF sistemi çerçeve içinde geniş ve hassas bir kapsam sunarak çekiminizden en iyi sonuçlar almanızı garantiliyor.  

Zahmetsiz çekim deneyimi sunan özelleştirilebilir Lens Kontrol Halkası tam kontrol sağlıyor. Diyafram ve enstantane hızı gibi kritik çekim ayarları hızlı kontrol tuşuna atanabiliyor. Dokunmatik AF özelliği,  özellikle dar açı ve makro çekimler gibi yaratıcı ortamlarda çekim yaparken işi kolaylaştıracak.

Geleceğin videografları için

Manuel Video ile kullanıcılar video çekim becerilerini keşfedecek. Video kaydı sırasında birçok ayarda değişiklik yapılaabilyoir ve diyafram, enstantane hızı ve ISO ayarlarıyla oynanarak en yaratıcı sonuçları alınabiliyor. Geliştirilmiş Parazit Azaltma ile düşük ışık altında bile sahnenin ambiyansını yakalanırken, aksiyon Full HD 60p kalitesinde kaydediliyor. İster bir otomobilin penceresinden ister şehrin sokaklarında turlarken, uyarlanabilir 5 eksenli Akıllı IS ile videoları her zaman dengeli ve net oluyor. 

Görüntülerinizi anında dünya ile paylaşın

Fotoğraf makinesinin Wi-Fi ve NFC paylaşma seçenekleri büyük bir özgürlük sunuyor. En sevdiğiniz çekimlerinizi fotoğraf makinesinden doğrudan popüler sosyal ağlarla paylaşın ve tüm fotoğraflarınızı, Canon’un dijital görüntü yönetim hizmeti irista dahil olmak üzere bulut tabanlı hizmetlere yükleyin. NFC'yi kullanarak PowerShot G7 X'i kullanıcılar akıllı telefonlarıyla eşitleyip, konum bilgilerine sahip görüntülere GPS bilgilerini etiketleme, cihazlar arasında görüntü paylaşma ve fotoğraf makinesini uzaktan kumanda etme işlemlerini kolayca halledebiliyorlar.

Büyük sensörlü, uzman kompakt fotoğraf makinelerine dönük talep artış gösterdikçe Canon, büyük sensörler ve yüksek büyütme oranına sahip zum lenslerini bir araya getiren modeller geliştirerek serisini güçlendirmeye devam edecekt.

PowerShot G7X 3 - Canon PowerShot G7 X – Ön İnceleme

PowerShot G7 X – temel avantajlar:

  • Cep boyutlu fotoğraf makinesinden üstün kalite ve kontrol elde edin 
  • Hızlı ve hassas çekimle saliseleri yakalayın 
  • Kendi tarzınızı yansıtan videolar çekme özgürlüğünü yaşayın
  • Kendinizi sayısız yaratıcı seçenekle ifade edin
  • Buluta bağlanın ve görüntülerinizi kolayca paylaşın

Türkiye’de Aralık ayında satışa sunulacak olan G7 X’in tavsiye edilen KDV dahil satış fiyatı: 2499 TL

YORUMLAR

WORDPRESS: 0