Casio XJ-V1 Lambasız Projeksiyon

Casio, lambasız projeksiyon olarak adlandırılan yeni bir ürün grubunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. Casio Core Serisi XJ-V1 lambasız projeksiyon ile daha parlak görüntülü, ekonomik, ekolojik ve sağlıklı bir dönem başlıyor.

Projektörün yeni hali
Epson’un ultra slim projektörü EB-1776W
ASUS, ZenBeam E2 modelini duyurdu

Casio, lambasız projeksiyon olarak adlandırılan yeni bir ürün grubunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. Casio Core Serisi XJ-V1 lambasız projeksiyon ile daha parlak görüntülü, ekonomik, ekolojik ve sağlıklı bir dönem başlıyor.

XJ V1 - Casio XJ-V1 Lambasız ProjeksiyonCasio Görüntüleme Sistemleri Başkanı Toshiharu Okimuro cıvasız çevre dostu yeni değerler yaratmanın CASIO projeksiyon cihazlarının öncelikli hedefi olduğunu açıkladı. “Çevreye zarar veren cıvalı lamba kullanmaksızın yüksek parlaklık elde etme konusundaki arayışımızın bir sonucu olarak, Casio efsanevi Lazer&LED Hibrit Işık Kaynağı Teknolojisini, 2010’da dünya çapında bir yenilik olarak getirdik. Ardından pazarın en üst kalitedeki lambasız projeksiyonlarını herkes için ulaşılabilir bir noktaya çekmeyi hedefledik. Çevre sağlığını önemseyen, cıva emisyonu riskini ortadan kaldıran, daha parlak görüntülü, daha uzun ömürlü projeksiyon Casio Core Serisi XJ-V1 ile bunu başardık. Lazer&LED Hibrit Işık Kaynağı Teknolojili, lambasız projeksiyonlar artık yüksek basınçlı cıva lambalı geleneksel projeksiyonların fiyatlarına yakın seviyede.” dedi.

Cıvalı lambalı projeksiyonların özelliği nedir?

Yüksek basınçlı cıva buharlı lamba kullanılır. Bu tip lambalar patlama riski taşır. Bu da ciddi sağlık problemlerine yol açar. Lamba, filtre değişiminden ve fazla enerji tüketiminden dolayı ek maliyet getirir. Satın alırken ortaya çıkan maliyete bunlar da eklendiğinde toplam sahip olma maliyeti yükselir. DLP veya LCD teknolojisine sahiptir. Lamba ömrü 3000-4000 saattir. Kullanımdan ve teknolojisinden kaynaklı arızalar çıkabilir. Filtre ve cihaz bakımı yaptırmak, lamba arızaları için servis hizmeti almak gerekir. Hızlı parlaklık kaybı yaşanır. Parlaklık %50’nin altına düşer. Tam parlaklıkta sunum için 1 dakikanın üzerinde ısınması gerekir. Kapatıldığında soğuması için 1 dakikaya kadar beklenir. Lamba yanma riski vardır.

Hibrit projeksiyon teknolojisi nedir?

Yansıtılan görüntü, cıva lambalı ampul yerine LED ve Lazer ışıklarının birleşimi ile oluşur. 20 bin saate varan ışık ömrü ve yüksek parlaklık sağlar. Cıva içermez. 5 saniyede açılır, hemen kapanır.

Lazer & LED hibrit ışık kaynağının avantajları nelerdir?

Cıvalı lamba kullanılmadığı için sağlık riski oluşturmaz, doğaya zarar vermez. Düşük enerji tüketiminden dolayı karbon salınımı azdır. Lazer & LED hibrit projeksiyon serisinde lamba ve filtre olmadığından değiştirme gerektirmez bu, maliyet düşüşüne sebep olur. Buna çok düşük enerji tüketimi de eklendiğinde toplam satın alma maliyeti düşer. Servis hizmeti ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırır.

Casio Core Serisi XJ-V1’i diğer projeksiyon cihazlarından ayıran özellikleri nelerdir?

En düşük toplam sahip olma maliyeti / Total Cost Of Ownership (TCOest) ile rakipsizdir. Hibrit ışık kaynağının 20 bin saat ömrü vardır. Bu kaynak sayesinde yüksek verim alınır, çok düşük güç tüketilir.

Casio Core Serisi XJ-V1’in parlaklık kaybı lambalı projeksiyonlara göre çok daha azdır. Hızlı açılır, 5 saniyede tam parlaklıkta sunuma başlayabilir. Tamamen cıvasız üretilirler. İnsan sağlığına duyarlıdır ve doğa dostudur. Düşük enerji tüketimi ile karbon salınımını en aza indirir. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0